Windows 11 | Warez

Microsoft spustil hon na pirátské kopie Windows 11. Chce mazat i odkazy s návody, jak je nainstalovat

Před týdnem na web unikla jedna z testovacích verzí nových Windows a okamžitě se stala žhavým zbožím na nejrůznějších úložištích a torrentech.

Pohled do jednoho z registrů s hlášeními DMCA napovídá, že si to v Redmondu rozhodně nechtěli nechat líbit a únik opravdu nebyl součástí žádného guerillového marketingu, aby se o Windows 11 mluvilo v internetových kuloárech ještě více.

Stačí se podávat třeba do registru Lumen, který vzniká při Harvardově univerzitě, a vyhledat si slovíčko Microsoft jako zúčastněné osoby. Tedy osoby, kterou hájí zpravidla nějaká právní služba, která zasílá provozovatelům webů žádost o smazání odkazu na zjevný warez podle americké legislativy DMCA. U nás platí obdobný princip.

Klepněte pro větší obrázek
Microsoft žádá odstranění Windows 11 z úložiště Google Drive. Míru pirátského zneužití umocňuje zmínkou o článku na webu The Verge, ve kterém se nacházel odkaz

Lumen už eviduje hromadu žádostí Microsoftu (v zastoupení) o výmaz hromady odkazů z pirátských úložišť i těch zcela legitimních. Jedna z hojně odkazovaných kopií Windows 11 se nacházela třeba na službě Disk Google a firma jej po nahlášení okamžitě smazala. V hlášení je mimochodem citovaný i The Verge, který odkaz na tuto kopii použil ve svém článku.

Další odkazy vedly na Mediafire, Archive.org, Drop a hromadu dalších a zpravidla anonymních úložišť.

Klepněte pro větší obrázek
Beebom sdílel návod, jak nainstalovat Windows 11. Microsoft žádá smazání odkazu na článek indexovaný ve vyhledávači Google

Jak si všímá magazín TorrentFreak, Microsoft požadoval i mazání odkazů indexovaných v Googlu, které vedly na podrobné návody, jak Windows 11 stáhnout a úspěšně nainstalovat.

Potkalo to třeba magazín Beebom, který tak zároveň riskoval, že přijde nejen o jeden jediný odkaz na článek, ale že mu může vyhledávač snížit řadící skóre, protože napomáhá k šíření warezu.

Diskuze (45) Další článek: SN16: Prototyp Starshipu možná čeká „hypersonický letový test“

Témata článku: Google, Windows, Microsoft, Operační systémy, Windows 11, Úložiště, Warez, Pirátství, DMCA, Redmond, Odkaz, Článek, TorrentFreak, MediaFire, Google Drive, Pirátská kopie, The Verge, Hon, Lumen, Harvardova univerzita, NávodTakhle budou vypadat Windows 11. Prohlédněte si více než padesát obrázků
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyMicrosoft
Před 32 lety se začalo rodit Bluetooth. Znáte význam jeho tajemného loga?

Před 32 lety se začalo rodit Bluetooth. Znáte význam jeho tajemného loga?

** Bluetooth se mělo stát univerzálním rádiovým protokolem ** Univerzalita mu zůstala, v rychlosti jej ale překonalo Wi-Fi ** Jeho symbol a název sahá až do 10. století

Jakub Čížek
BluetoothTechnologie
Nakonec opravdu Windows 11. Microsoftu uniklo ISO a na světě jsou první screenshoty
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyMicrosoft