Microsoft spolupracuje s Liquid Audio

Microsoft vytváří nové partnerství s internetovou hudební společností Liquid Audio, která se svým hudebním formátem hodně prorazila.
Microsoft si je vědom celého problému, který v dnešní době vládne na komerčním trhu digitální hudby. Dnes v podstatě neexistuje žádný formát, který by byl standardem. Každý druhý internetový obchod s hudbou nabízí svoji nabídku převážně ve formátu Liquid Audio. Na dalším místě je formát MP3, ale díky své neschopnosti chráněného přehrávání v této sféře MP3 upadá. Microsoft tyto nedostatky chce doplnit a sjednotit, a to za pomoci vedoucí společnosti Liquid Audio. Prvním krokem, který byl podniknut, je zakomponovaná podpora WMA formátu (Microsoft Windows Media) do samotného software Liquid Audio. Liquid Audio software přímo umožňuje převody mezi těmito formáty a díky menší velikosti WMA, kterou zabírá, je možný kdykoliv převod na WMA a jakákoliv další manipulace s těmito převedenými soubory.

Microsoft se za každou cenu snaží svrhnout formát MP3 a nahradit ho svým formátem WMA. Pokud se trošku poohlédnete po Internetu, zjistíte, že tomu už pomalu je. Spousta významných serverů svoje nahrávky nabízí ve formátu WMA. Jeden z hlavních důvodů asi bude velikost WMA a MP3. Ve srovnatelné kvalitě hudby má WMA asi poloviční velikost než MP3. Touto novou spoluprací mezi Microsoftem a Liquid Audio chtějí obě tyto společnosti ušetřit starosti a ulehčit tak distribuci hudby nejen nahrávacím společnostem, ale také prodejcům a uživatelům. Formát MP3 se tak dostává do jakéhosi sevření. Na jedné straně je Microsoft se svým WMA společně s Liquid Audio, na druhé straně je velmi silný oponent RealNetworks se svými hudebními formáty. Samotný Liquid Audio nabízí více jak 50 000 hudebních nahrávek, které lze stáhnout z Internetu, a více jak 1 milión ukázkových klipů.

První změna, která bude citelná, je zásah do Liquid Audio přehrávače, jenž bude plně podporovat WMA, a to převážně v encodingu. LA player bude také obsahovat Microsoft Rights Managment Tool, což je prográmek na správu legálnosti přehrávání atd. Každopádně formát MP3 nikdo nezruší. Záleží jen a jen na zvyku, který zde už je několik let.

Diskuze (5) Další článek: Rambus zatím nepříliš úspěšný

Témata článku: Software, Microsoft, Audi, Poloviční velikost, Chráněné přehrávání, Druhá strana, První změna, Liquid, Komerční trh, M/s, Audio, Komerční sféra, Spol, Software na Heureka.czNejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2021)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2021)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, o které je na světě největší zájem, které se nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály
Jak ovládnout procesy ve Windows 10 a odemknout zablokovaný soubor?

Jak ovládnout procesy ve Windows 10 a odemknout zablokovaný soubor?

V každém operačním systému běží celá řada procesů a služeb. Ukážeme vám, jak plně získat pod kontrolu jejich běh.

Karel Kilián
Windows 10TipySoftware
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
Nejlepší příslušenství k počítači. Osvědčené klávesnice, myši, routery a drobnosti pod stromeček

Nejlepší příslušenství k počítači. Osvědčené klávesnice, myši, routery a drobnosti pod stromeček

** Tipy na užitečné příslušenství k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Od drobností do USB až po routery a tiskárny

Lukáš Václavík
Příslušenství
Musk v e-mailu varuje před bankrotem SpaceX. Ohroženy mohou být starty raket i Starlink

Musk v e-mailu varuje před bankrotem SpaceX. Ohroženy mohou být starty raket i Starlink

** Elon Musk popsal v e-mailu kritickou situaci kolem motorů Raptor ** Pokud se potíže nevyřeší, může firmě hrozit bankrot ** Sám Musk zrušil dovolenou a šel pracovat na výrobní linku

Karel Kilián
StarshipSpaceXElon Musk
Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

** Pixely už jej mají, postupně se přidávají další mobilní výrobci ** Android 12 přináší spoustu softwarových novinek a vylepšení ** V našem seznamu se dozvíte, kdy aktualizace dorazí i na váš telefon

Martin Chroust
Android 12Aktualizace softwaruSmartphony