Microsoft si nechal v Minecraftu postavit své nové sídlo. Navštívit ho můžete i vy

Microsoft pracuje na nové podobě hlavního sídla. Na svém ohromném pozemku ve washingtonském Redmondu plánuje postavit nové budovy, obchody, hřiště a spoustu dalšího. Práce sice teprve začínají, ale jak bude vypadat výsledek, to už se nyní můžete podívat ve hře Minecraft.

Microsoft totiž zadal společnosti Blockworks, která se zabývá stavbou skutečných objektů v Minecraftu, aby jeho nové sídlo v populární hře postavila. Blockworks stojí například za Londýnským muzeem nebo sídlem Warner Bros v Minecraftu.

Komplex Microsoftu je k nalezení v Minecraft: Education Edition a kde přesně na něj můžete narazit, firma popisuje zde. Cílem je udržet stavbu v Minecraftu neustále přesně tak, jak vypadá ve skutečnosti, takže bude postupně aktualizována, jak se budou stavět nové budovy.

CNBC uvádí, že Microsoft nechal stavbu ve hře vytvořit proto, aby zaměstnanci měli představu, jak jejich nové sídlo bude vypadat. Konec rekonstrukce je totiž plánován až na rok 2022. Minecraft navíc působil jako interaktivnější způsob než jen rozeslat lidem obrázky renderů.

Microsoft koupil výrobce Minecraftu, firmu Mojang, před čtyřmi lety. Akvizice stála 2,5 miliardy dolarů. Firma hrou původně zamýšlela podpořit prodeje Windows Phone a Xboxů, ale postupně se zaměřuje více na rozvíjení právě Education Editions. Byť se o hře dnes už tolik nemluví, stále ji hraje kolem 91 milionů lidí měsíčně.

Diskuze (1) Další článek: Speciální kufříkový samopal od Heckler & Koch má kadenci 900 kulek za minutu

Témata článku: Microsoft, Windows Phone, Minecraft, Xbox, Redmond, Mojang, Education Edition, Nové sídlo, Dolar, Sídlo, Interaktivní způsob, Nová budova, Hlavní sídlo, CNBC, Nová podoba, Stavba, Hra, Populární hra, Londýnské, Warner Bros


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte se, co zachytily na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte se, co zachytily na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 44

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 35

Kvantový internet se blíží. Oproti tomu klasickému bude mnohem bezpečnější

Kvantový internet se blíží. Oproti tomu klasickému bude mnohem bezpečnější

** Jednotlivé bloky kvantového internetu už se pomalu vyvíjí a testují ** Kvantová síť už bude mít své uplatnění dříve, než bude všude dostupný kvantový internet ** Nejdříve půjde o doplněk ke klasickému internetu

Karel Javůrek | 14


Aktuální číslo časopisu Computer

Odhalte skryté funkce Windows 10

Test levných Androidů do 4 000 Kč

Srovnání úsporných minipočítačů

Změřili jsme rychlost 10Gb/s ethernetu