Microsoft shání linuxáky

Stačí chvilka hledání na volných místech u Microsoftu a zjistíte, že Microsoft jen tak Linux nezanedbává.
Stačí chvilka hledání na volných místech u Microsoftu a zjistíte, že Microsoft jen tak Linux nezanedbává. Při hledání klíčového slova Linux na vás vyskočí čtyři volná místa. Prvním je testér pro Internet Explorer Administration Kit, u něj je ale znalost prostředí UNIX/Linux uvedena jen jako vítaná, nikoli vyžadovaná. Rozhodně se z toho nedá přímo vyvozovat, že by Microsoft připravoval Internet Explorer pro Linux.

Zajímavější jsou další dvě místa, na pozici product managera se hledá zkušený člověk, který bude vyvíjet a provádět strategii Microsoftu k Linuxu, poskytovat kompetentní technické analýzy Linuxu, koordinovat celofiremní vazbu na Linux a vzdělávat složky Microsoftu pro Linux. Tento člověk je pro Microsoft opravdu klíčový. Z popisu pracovního místa (kompletní popis pod odkazem) jasně vyplývá, že Linux pro Microsoft znamená hodně, hodlá se mu maximálně věnovat a cíleně budovat vlastní strategii. Tyto nabídky jsou na webu dvě stejné, buď tedy hledají dvě osoby se stejným požadavky, nebo je tam prostě jen dvakrát inzerát na jedno místo.

Dalším hledaným je člověk pro Public Relations, který bude definovat strategii ohledně Sunu, Novellu a Linuxu a bude mluvčím Microsoftu pro tyto oblasti. Vyžadovány jsou opět velmi dobré znalosti Linuxu a také produktů obou zbývajících firem. Tato osoba bude opět pro Microsoft mimořádně důležitá a spolu s tou výše zmíněnou budou tvořit páteř strategie Microsoftu ohledně Linuxu.

Bude zajímavé sledovat, kdo se na tak významných postech objeví (nepočítám IEAK testéra). Nabídka těchto volných míst je jednoznačně známkou toho, že Microsoft bere Linux více než vážně a hodlá v nejbližší době jasně definovat svoji strategii vůči Linuxu. Zatím je Linux Microsoftem občas zmíněn, nějaká jasná slova, kromě známého Halloween dokumentu, však stále chybí.

Váš názor Další článek: Poradna Živě – poraďte se s odborníky

Témata článku: Microsoft, Linux, Významná složka, Stejná strategie, Shan, Zkušený člověk, Public Relations, M/s, Lin, Důležitá složka, Nabídka těch, Významný post


Určitě si přečtěte

Co když chce Microsoft nahradit Windows Linuxem. Dokážete si to představit?

Co když chce Microsoft nahradit Windows Linuxem. Dokážete si to představit?

** Windows už dávno nejsou pilířem podnikání Microsoftu ** Mnohem více mu vydělává cloud ** Pojďme si trošku zaspekulovat, kam až by to mohlo zajít

Jakub Čížek | 93

Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

** Jak funguje biometrické zabezpečení ve Windows ** Nejlepší správci hesel ** Létáme v Microsoft Flight Simulator

Časopis Computer | 5

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Podrobný návod, jak hledat ve starých matrikách informace o předcích a nemuset při tom ani vstát od počítače. Základy internetové genealogie.

Marek Lutonský | 59

Porovnání deseti cloudových disků: kam a za kolik uložit 100 GB, 1 TB a 10 TB dat?

Porovnání deseti cloudových disků: kam a za kolik uložit 100 GB, 1 TB a 10 TB dat?

** Zjistili jsme, kam do cloudu nejvýhodněji uložíte data ** Vytvořili jsme žebříček cen deseti cloudových úložišť ** Ceny se liší - často i velice výrazně!

Karel Kilián | 104

20 let nám vědci slibují revoluční baterie, ale revoluce se pořád nekoná

20 let nám vědci slibují revoluční baterie, ale revoluce se pořád nekoná

** Technologie baterií se stále zlepšuje, ale žádné revoluce se nekonají ** Nejpopulárnějším typem baterií je Li-ion ** Efektivní baterie se stávají důležitější s příchodem elektromobilů

Karel Javůrek | 101


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk