Umělá inteligence | Microsoft | Office 365

Microsoft se spojil s DALL-E. Umělá inteligence vytvoří obrázky přímo v Office 365. Bude i bezplatná verze

Letošní hit, generování obrazů z textových zadání, se díky Microsoftu posouvá do mainstreamu. Microsoft nově představil Designer, který bude pomocí služby DALL-E 2 generovat obrazy podle vašeho textového zadání.

Nejde ale přitom jen o jednu aplikaci nebo webovou stránku. Designer v Powerpointu pomáhal s návrhy layoutu a nyní přidá i obrázky, stane se i součástí prohlížeče Edge, kde si snadno vygenerujete vlastní obrázky třeba pro váš příspěvek na sociální sítě.

Start from Scratch - Large 960 5fps.00_00_18_2.Still001.jpg
Na základě textového popisu se vygeneruje nejen několik obrázků dortu, ale také se rovnou ukáže několik návrhů layoutu, který můžete použít pro pozvánku na oslavu

Microsoft Designer spadá do rodiny Office 365 a v rámci předplatného tak dostanete přístup ke generování vlastních obrazů pro dokumenty, pozvánky nebo prezentace. Současně se ale dostanete z základním funkcím Designeru i bezplatně, Microsoft ale zatím neupřesnil rozdíly mezi bezplatnou a prémiovou verzí aplikace. Očekáváme například nižší rozlišení bezplatné verze.

Start from Scratch - Large 960 5fps.00_00_05_1.Still003.jpg
Nemusíte zadávat jen text, můžete nahrát i vlastní obrázek, ze kterého má AI vyjít

Designer přitom neomezí svou AI asistenci jen na generování obrázků, aplikace vychází z Powerpointu a pomocí AI dokáže navrhnout a doporučit i rozložení šablony pro prezentaci nebo dokument. 

Diskuze (9) Další článek: Zuckerbergovo metaverzum je zatím tak špatné, že jej nechtějí používat ani jeho zaměstnanci

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,