Microsoft | Windows 11 | Windows Insider

Microsoft se snaží vyřešit nepříjemné problémy s hlavním panelem ve Windows 11

Hlavní panel (v angličtině označovaný jako „taskbar“) je jednou z nejkontroverznějších změn, které přinesly Windows 11. Hned po představení nové verze operačního systému se na něj snesla vlna (mnohdy oprávněné) kritiky. Dobrou zprávou je, že Microsoft naslouchá zpětné vazbě a testovací sestavení již obsahují opravy některých nepříjemných chyb, informuje Windows Latest.

Na rozdíl od předchozích verzí systému Windows je hlavní panel ve Windows 11 zjevně založen na moderním kódu XAML a využívá prvky WinUI. Dle vývojářů byl napsán znovu doslova od základu a nepodporuje funkce, jako je přetahování myší. Uživatelé navíc nemohou měnit umístění hlavního panelu z výchozího spodního zobrazení, což některým, jež měli panel nahoře nebo na boku, vadí.

Hlavní panel – zdroj nespokojenosti

Uvedená omezení hlavního panelu systému Windows 11 mohou být nesporně frustrující, ale existuje ještě celá řada dalších známých problémů. Systém Windows 11 například obsahuje chybu, kvůli které může hlavní panel při pokusu o přepnutí metody zadávání začít blikat.

Další chybou je, že se popisky hlavního panelu (vyskakovací okna, která se zobrazují po najetí kurzorem myši na položku) mohou zobrazit na zcela neočekávaném místě. Uživatelé také hlásili chybu, kdy se při příliš rychlém najetí kurzorem na ikony v rohu hlavního panelu nezobrazí nápověda.

Tím ale problémy ještě zdaleka nekončí. Další chybou je zobrazování nesprávných informací v systémové oblasti. Týká se to například ukazatele stavu nabití baterie u notebooků, který v některých případech zobrazuje hodnoty vyšší než 100 %.

Oprava je na cestě

Microsoft naštěstí provedl v operačním systému změny, jejichž cílem je zlepšení spolehlivosti hlavního panelu. Oprava je v současné době k dispozici pouze v předběžných testovacích sestaveních, ale pokud se osvědčí, mohla by se objevit i ve stabilní verzi v rámci připravovaných aktualizací.

„Nápověda ikony baterie by již neměla neočekávaně zobrazovat procenta vyšší než 100,“ uvedl mimo jiné Microsoft v poznámkách k vydání sestavení Windows 11 Build 22523. Jedná se o aktuální testovací verzi nabízenou od 15. prosince uživatelům participujícím na programu Windows Insider.

Microsoft zároveň interně testuje podporu „drag-and-drop“ na hlavním panelu. Podle zdrojů obeznámených s vývojem se má ve Windows 11 22H2 vrátit možnost vytváření zástupců oblíbených aplikací jejich přetažením na hlavní panel. Microsoft však tuto hojně požadovanou funkci přidá do testovacích sestavení pravděpodobně až za několik měsíců.

Diskuze (64) Další článek: Není to SSD, ale grafika. ASRock vyrobil jednoduchou kartu pro slot M.2

Témata článku: Windows, Microsoft, Operační systémy, Windows 11, Windows Insider, Nepříjemný problém, Sestavení, Operační systém, Uživatelé, Přetahování, Panel, Angličtina, Představení, Windows Latest, Operační systémy na Heureka.czČeské televize se tak moc bojí videoher, až je to směšné (komentář)

České televize se tak moc bojí videoher, až je to směšné (komentář)

** Jeden z největších obchodů historie se nedostal do hlavních zpráv ** Videohry televizím slouží jen k honění senzací, není to seriózní byznys ** České videohry jsou přitom úspěšnější než jiná kulturní díla

Lukáš Václavík
HryKomentářByznys
QR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

QR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

** Čtvercový grafický kód usnadňuje život už mnoho let ** S rostoucí oblibou a využitím přibývá i podvodů ** Nejčastěji jsou podvody zaměřeny na podstrčení falešného kódu

Martin Miksa
PodvodQR kódBezpečnost
Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda
Dron Mojave je smrtící novinkou se 16 raketami Hellfire. Může operovat i z letadlových lodí

Dron Mojave je smrtící novinkou se 16 raketami Hellfire. Může operovat i z letadlových lodí

** Americká společnost General Atomics už delší dobu vyvíjí nový dron Mojave ** Ten je určený k operacím v komplikovaných a nebezpečných prostředích ** Plně vybavený Mojave se 16 střelami Hellfire vzlétne z dráhy o délce cca 300 metrů

Stanislav Mihulka
VojenstvíDrony
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko