Windows 10 | Skype | Windows Insider

Microsoft se nepoučil. Přímo ve Windows začne propagovat videohovory přes Skype

Microsoft své produkty v rámci Windows propaguje poměrně často, mnohdy ale poměrně nevybíravým způsobem. Uživatelům tak nutí například prohlížeč Edge a nově přibude i Skype s funkcí Meet Now, která se usídlí na hlavním panelu.

V dubnu tohoto roku Microsoft uvedl novou funkci pro Skype s názvem Meet Now, která umožňuje videohovory mezi uživateli bez registrace či instalace jakéhokoliv programu, postačí pouze internetový prohlížeč. Snaží se tak konkurovat službám jako je Zoom apod., které nabírají na popularitě. Princip je přitom jednoduchý – stačí navštívit web, vygenerovat si odkaz a ten můžete poslat svým přátelům či komukoliv dalšímu a díky němu se bude moci připojit.

Klepněte pro větší obrázek 
Tato nabídka se nově usídlí na hlavním panelu ve Windows.

Nově se tato funkce dostane i do Windows, kde se usídlí na hlavním panelu v oznamovací oblasti. Zde se objeví ikona videohovoru, po jejímž kliknutí můžete nový hovor zahájit, či se připojit k existujícímu. Jde přitom o pouhou zkratku – tlačítko vás přesměruje do prohlížeče.

Pokud Meet Now používáte, možná vás novinka zaujme, pro všechny ostatní ale bude zřejmě zcela neužitečná. Microsoft se zde snaží využít základny uživatelů na Windows a přesvědčit je, aby používali konkrétně jeho řešení. A když se uchyluje k podobným krokům, tak nezbývá, než se ptát – kolik uživatelů to využívá nyní?

Novinka je dostupná v rámci testovacího programu Windows Insider, do stabilních Windows se podívá později.

Diskuze (37) Další článek: Mapy Google mají novou vrstvu. Zobrazuje stav a vývoj epidemie onemocnění COVID-19

Témata článku: Software, Microsoft, Windows, Windows 10, Operační systémy, Skype, Windows Insider, Komunikace, October 2020 Update, Uživatelé, Panel, Instalace, Videohovor, Internetový prohlížeč, Meet Now

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5