Microsoft | Windows 10 | Tiskárny

Microsoft řeší problém s mizejícím USB portem tiskárny na počítačích s Windows 10

„Pokud připojíte USB tiskárnu k Windows 10 verze 1903 nebo novější, poté počítač vypnete a následně tiskárnu odpojíte nebo vypnete, nebude po dalším spuštění USB port tiskárny k dispozici v seznamu portů.“ Tak Microsoft na oficiálních stránkách podpory popisuje problém, který aktuálně řeší.

Výsledkem je nemožnost tisku ze všech aplikací i po zapnutí tiskárny, neboť systém není schopen dokončit tiskovou úlohu, která vyžaduje zmizelý port. Seznam portů tiskáren můžete najít v nabídce Start-Nastavení-Zařízení-Tiskárny a skenery-Vlastnosti tiskového serveru na záložce Porty.

Nefunkční tisk

Nutno podotknout, že uvedená chyba není podle všeho příliš rozšířená – rozhodně neplatí, že by se projevovala na všech počítačích s Windows 10. Uživatelům, na jejichž zařízeních se objevuje, však může způsobovat nepříjemné problémy v podobě nefungujícího tisku.

Microsoft tvrdí, že okolnosti, které vyvolávají tuto chybu, nelze snadno replikovat. Postiženým uživatelům nabízí relativně snadné řešení problému: stačí vypnout počítač, připojit zapnutou tiskárnu k USB portu a poté znovu počítač spustit.

Vývojáři v Redmondu již pracují na opravě. Protože se ale nejedná o závažnou, rozšířenou ani bezpečnostní chybu, předpokládáme, že záplata nebude uvolněna neprodleně, ale až v rámci pravidelných záplatovacích úterků, tedy pravděpodobně 14. července.

Diskuze (18) Další článek: Elektrický náklaďák Semi Truck od Tesly jde oficiálně do výroby

Témata článku: Windows, Microsoft, Operační systémy, Windows 10, Redmond, Tiskárny, USB, Port, Chyba, Tiskárna, Porto, Tisk, PočítačNejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace srpen 2021)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace srpen 2021)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, které se na světě nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály
Half-Life 2 a jeho epizody dostanou fanouškovský remaster posvěcený Valve

Half-Life 2 a jeho epizody dostanou fanouškovský remaster posvěcený Valve

Na nový díl očividně ještě nepřišel ten správný čas. Každopádně to vypadá, že si zanedlouho budeme moci druhý Half-Life projít v líbivějším provedení.

Martin Nahodil
Half Life 2OznámeníValve
Rainbow Six Siege láká na tematický event s příchutí Extraction

Rainbow Six Siege láká na tematický event s příchutí Extraction

Na mutantí vyvíjenou si ještě nějakou chvíli musíme počkat, čekání si ale můžete zkrátit ve hře Rainbow Six Siege.

Michal Maliarov
Rainbow Six SiegeVideo