Microsoft Reader

Microsoft na CeBITu předváděl svůj projekt Microsoft Reader, který je komplexem softwarového řešení a specifikace hardwaru.
Microsoft na CeBITu předváděl svůj projekt Microsoft Reader, který je komplexem softwarového řešení a specifikace hardwaru. K vidění byl prototyp osobního velkého PDA velikosti knihy formátu B5 s barevným dotykovým displejem a programovým vybavením Microsoft Reader. Zařízení bylo čistě ve stavu prototypu, nebyl pod ním podepsán žádný výrobce, udělal si ho Microsoft pro testovací účely.

Na Microsoft Readeru je nejzajímavější slibovaná technologie ClearType, která zlepšuje čitelnost černobílých textů na barevných LCD displejích pomocí antialiasingu na subpixelové úrovni. Protože jsou na LCD displeji jednotlivé barevné body tvořeny třemi RGB proužky, lze vhodným nastavením barevných složek okrajových bodů docílit lepších výsledků než nastavováním odstínu šedi celého bodu. Výsledkem je příjemně čitelný text i na displejích s menším rozlišením.

Microsoft nebude čtecí zařízení vyrábět sám, jeho návrh nabídne OEM výrobcům, zpočátku se předpokládají dva výrobci s eventuálním pozdějším přibíráním dalších. Na trhu by se měl Microsoft Reader objevit snad již letos, nicméně zpočátku bude určen především pro anglický trh. Pro českou mutaci je třeba upravit TrueType písma a dodělat i příslušnou podporu češtiny do systému. Z hlediska tvorby dokumentů pro Microsoft Reader budou k dispozici jak běžné nástroje pro export z Wordu, tak profesionální nástroje pro vydavatelství s vazbou na DTP knih.

Microsoft Reader kromě zobrazování textů umí pochopitelně i vyhledávat, dělat do textu poznámky a do textu i kreslit. Navíc zde je možnost svázat s danou stránkou nějaký zvuk, neznamená to, že by se zobrazovaný text nahlas předčítal, jen při otevření horrorové povídky třeba uslyšíte naléhavé kvílení smyčců.

Vývoj Microsoft Readeru bedlivě sledujeme už proto, že bychom rádi nabídli v jeho formátu elektronické verze knih. Důležitá je totiž ochrana proti nežádoucímu kopírování, kde zatím stávající formáty elektronických dokumentů nejsou kvalitně zabezpečeny. Reader slibuje bezpečí a kvalitu zobrazení, o kvalitě zobrazení jsme se přesvědčili, ještě nás bude pochopitelně zajímat cena za přístroj, která upřímně řečeno nebude zřejmě z nejnižších.

Diskuze (8) Další článek: Nový Connect! – čtení pro manažery i techniky

Témata článku: Microsoft, Nejnižší úroveň, Důležitá složka, Elektronický formát


Určitě si přečtěte

Starlink podle betatesterů: Rychlejší a levnější než satelitní internet v Česku

Starlink podle betatesterů: Rychlejší a levnější než satelitní internet v Česku

** Reddit se začíná plnit zkušenostmi se Starlinkem ** Při přímé viditelnosti dá i 120 Mb/s ** Klasický satelitní internet už teď dalece překonává

Jakub Čížek | 48

Jakub Čížek
StarlinkPoskytovatelé internetu
Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

** Kam doma natrvalo uložit data? Vyplatí se ještě optická média? ** Jaké kapacity disků a médií má smysl koupit? ** Cenovou výhodnost si ukážeme na příkladech s 2TB úložištěm

Lukáš Václavík | 118

Lukáš Václavík
ZálohováníÚložištěPevné disky
Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

** Obtěžují vás neustálé dotazy webů, zda chcete zobrazovat oznámení? ** Můžete je zakázat, a to jak kompletně, tak i pro jednotlivé stránky ** Připravili jsme návody pro Chrome, Firefox, Edge a Operu

Karel Kilián | 11

Karel Kilián
Jak na InternetTipyProhlížeče

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5