Microsoft | Edge

Microsoft propustí některé editory pro výběr zpráv. Nahradí je umělou inteligencí

Microsoft na domovské stránce svého prohlížeče Edge a v rámci aplikace Zprávy nabízí doporučené stránky z různých dalších médií. Ty doposud vybírali převážně lidští editoři, nyní ale dochází k propouštění a nahrazení algoritmy.

Redmondská firma se v poslední době zaměřila na poskytování zpráv ve vícero svých produktech – nabízí je tradičně na webu MSN.com, ale i v rámci Edge, aplikaci Zprávy či uvnitř Microsoft Launcheru pro Android. V drtivé většině se ale nejedná o původní zpravodajství, ale o pouhé odkazy na jiná média. Ty, alespoň z části, doposud vybírali lidí, v Microsoftu se ale rozhodli, že je nahradí umělou inteligencí.

Klepněte pro větší obrázek 
Vybrané články v rámci prohlížeče Edge.

Ta tak bude vybírat, které zprávy budou v jednotlivých službách zvýrazněny. Propouštění se údajně týká přibližně 50 osob v rámci USA a 27 v rámci Velké Británie. Před dvěma lety, při spuštění Microsoft News, se přitom firma pochlubila, že zaměstná na 800 editorů z 50 zemí světa a po čase jsme se dokonce dočkali i lokalizované české verze.

Přechod k automatizovanému výběru článků přitom není nic nového a ani překvapivého – Microsoft vše testuje již několik měsíců, doposud ale bylo vše ještě řízeno lidmi. Nyní je ale technologie zřejmě na takové úrovni, že se firma nebojí ji svěřit větší roli v rámci služeb.

Zdroj: The Verge

Diskuze (2) Další článek: Robert Noyce: Nejvýznamnější z osmi zrádců

Témata článku: Microsoft, Android, Umělá inteligence, USA, Edge, Strojové učení, Velká Británie, Microsoft Launcheru, Propouštění, Aplikace, Inteligence, Prohlížeč, Microsoft News, Výběr Zpráv, Rámec, Editor, The Verge, LauncherDruhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Koupě originálního programového vybavení přímo od výrobce není jedinou možností, jak sehnat pro váš počítač legální software. Další možností je koupit licenci od toho, kdo ji už nepotřebuje nebo nevyužije. Můžete ušetřit nemalou částku, zároveň si však dávejte pozor na podvodníky.

Jan Spěšný
Youtuber vyhrál sázku nad fyzikem. Vozidlo poháněné větrem opravdu může jet rychleji, než je rychlost větru

Youtuber vyhrál sázku nad fyzikem. Vozidlo poháněné větrem opravdu může jet rychleji, než je rychlost větru

** Může se objekt poháněný větrem pohybovat rychleji než vítr? ** Youtuber Muller tvrdí, že ano. Fyzik Kusenko, že nikoli ** Uzavřeli proto sázku o deset tisíc dolarů. Jak to dopadne?

Karel Kilián
Fyzika