Microsoft prodává svůj podíl v RealNetworks. Nemáte zájem?

Po delším jednání mezi oběma firmami se Microsoft rozhodl odprodat svých 10 % akcií RealNetwork.
Po delším jednání mezi oběma firmami se Microsoft rozhodl odprodat svých 10 % akcií RealNetwork. Pro někoho možná překvapivě je neodkoupí přímo RealNetworks, ale budou nabídnuty na “volný” trh.

Svůj záměr ohlásil Microsoft už v červnu, krátce po té, co se strhly první vzájemné spory o tom, že nový multimediální přehrávač MediaPlayer od Microsoftu způsobuje chyby při provozování RealPlayeru G2 právě od RealNetworks, k doprodeji však kvůli vzájemné nedohodě, jestli akcie koupí přímo RealNetworks, dochází až nyní. Dlouhý spor, který si svou troškou přihodil i do vleklé soudní tahanice Microsoft versus stát v podobě přímého svědectví šéfa RealNetworks Roba Glasera, postupem času ukázal, že pravdu měl pravděpodobně Microsoft a chyba ve funkčnosti nebyla tentokrát na jeho straně.

U Microsoftu zřejmě usoudili, že peníze investované do RealNetworks zaseli na špatnou půdu, zvlášť v okamžiku, kdy obě společnosti mají podobný, navíc soupeřící produkt a ještě se kvůli němu hádají a chodí před senátní vyšetřovací komisi.

Jak se k tomuto kroku staví druhá strana, tedy RealNetworks, zatím známo není, protože firma doposud neposkytla žádné oficiální vysvětlení, na jejím webu je jen krátká zmínka o tom, že k odprodeji dojde. V rozporu se zde však tvrdí, že Microsoft své akcie firmě RealNetworks prodat nechtěl, takže čert ví, kdo má pravdu (nebo spíš, kolik za akcie Microsoft chtěl).

Váš názor Další článek: Bojkot: Brno – Šilingrovo náměstí 18.11.1998

Témata článku: Microsoft, Volný trh, Zájem, Dlouhý spor, Podíl


Určitě si přečtěte

Modelářský zázrak: Maketa raketoplánu Columbia, která létá jako skutečná raketa

Modelářský zázrak: Maketa raketoplánu Columbia, která létá jako skutečná raketa

** Model raketoplánu Columbia od českého konstruktéra umí i létat ** Obdivuhodný model si vzal 1600 hodin práce ** Podívejte se na fotografie ze stavby a prvního letu

Karel Jeřábek | 20

Musk pošle lidi na oblet Měsíce. Japonský podnikatel Maezawa vezme na cestu až osm umělců

Musk pošle lidi na oblet Měsíce. Japonský podnikatel Maezawa vezme na cestu až osm umělců

** SpaceX chce nejdříve v roce 2023 vyslat lidi na oblet Měsíce ** Hlavním pasažérem bude japonský podnikatel Jusaku Maezawa, který vezme na cestu až 8 umělců ** Pětidenní cesta proběhne v chystané lodi BFS

Petr Kubala | 14

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 35

Velká podzimní aktualizace: Co nového teď najdete ve Windows 10

Velká podzimní aktualizace: Co nového teď najdete ve Windows 10

** Microsoft se opět snaží spojit telefony a počítače. ** Místo velkých novinek se zaměřil spíše na drobná vylepšení. ** Vyhledávání je konečně použitelné a hledá téměř všude.

Vladislav Kluska | 78


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku