Microsoft prodává svůj podíl v RealNetworks. Nemáte zájem?

Po delším jednání mezi oběma firmami se Microsoft rozhodl odprodat svých 10 % akcií RealNetwork.
Po delším jednání mezi oběma firmami se Microsoft rozhodl odprodat svých 10 % akcií RealNetwork. Pro někoho možná překvapivě je neodkoupí přímo RealNetworks, ale budou nabídnuty na “volný” trh.

Svůj záměr ohlásil Microsoft už v červnu, krátce po té, co se strhly první vzájemné spory o tom, že nový multimediální přehrávač MediaPlayer od Microsoftu způsobuje chyby při provozování RealPlayeru G2 právě od RealNetworks, k doprodeji však kvůli vzájemné nedohodě, jestli akcie koupí přímo RealNetworks, dochází až nyní. Dlouhý spor, který si svou troškou přihodil i do vleklé soudní tahanice Microsoft versus stát v podobě přímého svědectví šéfa RealNetworks Roba Glasera, postupem času ukázal, že pravdu měl pravděpodobně Microsoft a chyba ve funkčnosti nebyla tentokrát na jeho straně.

U Microsoftu zřejmě usoudili, že peníze investované do RealNetworks zaseli na špatnou půdu, zvlášť v okamžiku, kdy obě společnosti mají podobný, navíc soupeřící produkt a ještě se kvůli němu hádají a chodí před senátní vyšetřovací komisi.

Jak se k tomuto kroku staví druhá strana, tedy RealNetworks, zatím známo není, protože firma doposud neposkytla žádné oficiální vysvětlení, na jejím webu je jen krátká zmínka o tom, že k odprodeji dojde. V rozporu se zde však tvrdí, že Microsoft své akcie firmě RealNetworks prodat nechtěl, takže čert ví, kdo má pravdu (nebo spíš, kolik za akcie Microsoft chtěl).

Váš názor Další článek: Bojkot: Brno – Šilingrovo náměstí 18.11.1998

Témata článku: Microsoft, Podíl, Zájem, Dlouhý spor, Volný trh

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost