Windows 10 | Windows Update | Aktualizace

Microsoft přiznal problémy s VPN a dlaždicemi ve Windows 10, nyní pracuje na opravách

Microsoft potvrdil dvě chyby v systému Windows 10 a oznámil, že začal pracovat na jejich opravách, informuje Windows Latest. S nepříjemnými problémy se potýkají uživatelé používající VPN nebo spouštějící aplikace z nabídky Start.

Potíže se projevují na počítačích s nainstalovanou květnovou aktualizací Windows 10 May 2020 Update a kumulativní záplatou z téhož měsíce. V některých případech chyba systému samovolně přerušila připojení k síti a zabránila důležitým aplikacím jako jsou Spotify, Office, Microsoft Store a dalším v připojení.

Chyba ve Windows 10

Přesná příčina problémů je zatím nejasná. Některé zprávy naznačují, že může souviset s používáním VPN nebo proxy serveru, jiné zdroje uvádějí, že aktualizace Windows 10 porušila „indikátor stavu síťového připojení“.

Na stránce podpory k testovací verzi aktualizace KB4580364 Microsoft potvrzuje vyřešení problému s připojením k virtuální privátní síti. Ten měl spočívat v zobrazení dialogového okna, vyžadujícího ověření, s následným přerušením síťového připojení.

„Řeší problém s připojeními virtuální privátní sítě (VPN), která k ověřování používají zabezpečené heslo (EAP-MSCHAP v2) a má povolenou vlastnost „Automaticky používat přihlašovací uživatelské jméno a heslo k systému Windows“. Když se připojíte k tomuto typu VPN, dialogové okno ověřování nesprávně vyzve k zadání vašich pověření.“ uvádí seznam provedených změn.

Oprava na obzoru

Problém, který hlásil poměrně vysoký počet uživatelů, by měl být vyřešen v rámci pravidelných aktualizačních úterků. Vypuštění opravného balíčku můžeme tedy očekávat 10. listopadu s tím, že bude řešit i další nahlášené potíže.

Tip: mohlo by vás zajímat video Windows 10 October 2020 Update.

Kromě toho Microsoft konečně uznal nepříjemný problém, který rozbíjel dlaždice v nabídce Start. Konkrétně jde o to, že systém vykresluje šedé dlaždice, jež místo očekávaného obsahu zobrazují pouze text „Probíhá aktualizace aplikace“.

Není zcela jasné, kdy bude tato konkrétní chyba vyřešena, nicméně naději dává fakt, že v zářijovém náhledu už je údajně opravena. Stojí za zmínku, že Microsoft si je vědom i dalších problémů v systému Windows 10 - například režim spánku nefunguje tak jak má a funkce Obnovit tento počítač neobnoví obraz systému.

Diskuze (15) Další článek: AMD ohlásilo nejvyšší tržby v historii, další žně jej čekají

Témata článku: Windows, Microsoft, Spotify, Windows 10, Windows Update, VPN, Microsoft Store, Aktualizace, May 2020 Update, Win + N, Office, Síťové připojení, Dlaždice, Oprava, Preview Build, May, Počítač, Start, Aplikace, Windows LatestForza Horizon 5 odhaluje nášup nových vozidel pro druhou a třetí sezónu

Forza Horizon 5 odhaluje nášup nových vozidel pro druhou a třetí sezónu

Do garáže si naházíte celou řadu nových bouráků.

Michal Maliarov
Forza Horizon 5Závodní
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy
Nová volitelná aktualizace systému Windows 10 opravuje 38 problémů
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína