Microsoft | Létání | Simulátor

Microsoft připravuje nový Flight Simulator. Zaujme špičkovou grafikou i satelitními daty

Microsoft připravuje nový Flight Simulator. Zaujme špičkovou grafikou i satelitními daty

Microsoft Flight Simulator lze označit za etalon v segmentu leteckých simulátorů. Díky širokým možnostem nastavení si ve virtuálním světě mohli plnohodnotně zalétat naprostí začátečníci i skuteční profesionální piloti.

Simulátor vynikal zejména v oblasti fyzikálního modelu, nicméně jeho grafická stránka od vydání poslední verze (Flight Simulator X z roku 2006 a Steam Edition z roku 2014) přeci jen poněkud zastarala. Přesto je v řadách fanoušků dodnes považován za skutečnou perlu pro příznivce letectví.

Satelitní data a umělá inteligence

Ukázky z připravované nové verze vývojáři předvedli v rámci konference Electronic Entertainment Expo (označované jako E3), která se koná v těchto dnech v Los Angeles. Microsoft prezentoval chystané novinky v herním segmentu v neděli 9. června ještě před otevřením veletrhu.

Nový Flight Simulator byl prozatím představen pouze formou video ukázky, zachycené v rozlišení 4K. Grafika měst vychází ze satelitních dat a měla by tak být opravdu blízko realitě. Svou roli ve hře bude hrát také umělá inteligence, založená na cloud computingových službách Azure. Zatím však není známo, co bude mít umělá inteligence ve hře na starost.

Zaměření na grafiku je zcela zjevné – hory, mrakodrapy nebo oceány vypadají velice realisticky, stejně jako samotné stroje, na kterých budou simulátoroví piloti moci létat. Vizuální zážitek bude ve srovnání s předchozími verzemi nesrovnatelně blíže skutečnosti.

Odlet v roce 2020

Nový Flight Simulator nabídne možnost zalétat si na mnoha strojích od malých letadel až po velké dopravní letouny. Uživatelé si budou moci vytvořit letový plán a vydat se na cestu z jakéhokoli místa na světě. Kromě ročních období či střídání dne a noci se mohou těšit na povětrnostní podmínky, odpovídající skutečné situaci.

Starší verze Microsoft Flight Simulatoru bylo možné vylepšit nespočtem doplňků, které přinášely detailně zpracovaná letadla nebo realističtější krajinu. I ve více než deset let staré hře tak bylo možné zažít poměrně věrohodný virtuální let. Nová verze by tyto možnosti měla posunout ještě o další krůček blíže k realitě.

Bohužel v tuto chvíli chybí poměrně zásadní údaj: totiž kdy přesně nový Microsoft Flight Simulator vyjde – zazněla pouze informace, že by se tak mělo stát „v příštím roce“. Předpokládá se, že bude dostupný pro herní konzole Xbox, ale i klasické počítače. Další podrobnosti se snad dozvíme v průběhu následujících měsíců.

Diskuze (10) Další článek: Mozilla chystá placenou verzi prohlížeče. Přinese VPN a cloudové úložiště

Témata článku: Microsoft, Umělá inteligence, Létání, Hry, Xbox, Simulátor, Simulace, Los Angeles, Flight Simulator, Microsoft Flight Simulator, Data, Flight Simulator X, Grafika, Satelitní data, Inteligence, Verze


Určitě si přečtěte

Co je to 5G a proč technický šéf T-Mobile US varuje před přílišným optimismem

Co je to 5G a proč technický šéf T-Mobile US varuje před přílišným optimismem

** Občas to vypadá, že 5G vyřeší úplně všechny problémy světa ** Zrychlí internet, pokryje venkov, umožní svět IoT ** Technický šéf amerického T-Mobilu před tímto pohledem varuje

Jakub Čížek | 29

Windows 10 budou mít kompletní linuxové jádro. Zatím jen pro vývojáře

Windows 10 budou mít kompletní linuxové jádro. Zatím jen pro vývojáře

** Desítky si budou ještě více rozumět s Linuxem ** V létě získají jeho jádro pro vývojáře ** Microsoft představí také Windows Terminal

Jakub Čížek | 86

Jak poslat Teslu do protisměru? Stačí samolepky, které řidič nevidí

Jak poslat Teslu do protisměru? Stačí samolepky, které řidič nevidí

** Teslu v režimu autopilota je možné zmást a poslat do protisměru ** Odborníkům k tomu stačily tři samolepky na vozovce ** Je důvod se znepokojovat? Ne, pokud řidič dává pozor

Karel Kilián | 99

K čemu je dobré programování a jak si postavit vlastní chytrou domácnost

K čemu je dobré programování a jak si postavit vlastní chytrou domácnost

** Proč umět alespoň trošku programovat, i když vás IT nebude živit? ** Potřebujete k programování čipů diplom z MIT? ** Jak může vypadat chytrá domácnost, kterou si postavíte sami?

Jakub Čížek | 27Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch