Microsoft | Umělá inteligence | Mobilní aplikace

Microsoft překvapil aplikací Hummingbird, je to agregátor zpráv s umělou inteligencí

  • Microsoft vydal novou mobilní aplikaci Hummingbird
  • Jde o agregátor novinek napříč mnoha zpravodajskými servery
  • Hlavní konkurenční výhodou má být nasazení umělé inteligence
Microsoft překvapil aplikací Hummingbird, je to agregátor zpráv s umělou inteligencí

Microsoft vydal novou mobilní aplikaci Hummingbird, která funguje jako agregátor novinek napříč mnoha zpravodajskými servery. Konkurenční výhodou má být nasazení umělé inteligence, jejímž úkolem bude poskytovat odkazy na články, které by uživatele mohly nejvíce zajímat.

Když jsme v úvodním odstavci zmínili konkurenční výhodu, nemůžeme pominout skutečnost, že Hummingbird vstupuje na trh obsazený silnými jmény. Zpravodajské agregátory již několik let nabízejí takoví giganti, jako je Google či Apple, ale i mnoho dalších.

Aktuality vybírá umělá inteligence

Pokud chce Microsoft uspět, musí přijít s něčím navíc. V tomto případě se má jednat o algoritmus výběru zobrazovaných článků. Jeho součástí je umělá inteligence, jejímž úkolem bude vyhodnocovat témata, která uživatele zajímají, a podle nich nabízet další relevantní obsah.

Nová aplikace je dostupná pro mobilní zařízení s operačním systémem Android 6.0 a novějším. Z Obchodu Play ji však lze nainstalovat pouze na území Spojených států. Případní zájemci jsou tak odkázáni na alternativní zdroje - například vcelku důvěryhodný APKMirror. Instalační balíček je velký 5,4 MB.

Klepněte pro větší obrázek
Nová aplikace Microsoft Hummingbird vám vybere ty nejzajímavější novinky

Aplikace po spuštění nabídne možnost přihlášení účtem Microsoft nebo LinkedIn, kterou však lze volitelně přeskočit. Následuje výzva k sestavení vašeho „mixu“, tedy seznamu témat, která vás nějakým způsobem zajímají.

Na rozdíl od Zpráv Google není možné vybírat například konkrétní sportovní tým nebo hráče, firmu ani celebritu . Místo toho jsou nabízeny všeobecné kategorie jako NBA, celebrity, výlety a vaření.

Co na to článek 11?

Po nastavení vlastního „mixu“se na úvodní obrazovce objeví články, které by vás s ohledem na zvolená témata mohly zaujmout. Samozřejmě jsou k dispozici pouze anglicky píšící zdroje. Přes kontextovou nabídku u jednotlivých zdrojů lze označit články, které se vám nelíbí, zablokovat určitý zdroj, uložit, nebo sdílet. Klepnutím otevřete původní článek ve webovém prohlížeči.

Klepněte pro větší obrázek
Microsoft Hummingbird

Kromě hlavní stránky se seznamem článků je v aplikaci dále sekce Search, využívající vyhledávač Bing, a Me, kde lze spravovat svá oblíbená témata, uložené články a historii. Můžete se tu také přihlásit nebo upravovat nastavení.

Microsoft tvrdí, že Hummingbird se bude ve výběru článků časem zlepšovat. Zajistit to má již zmíněná umělá inteligence, která bude vyhodnocovat, jaké články jste četli a které jste naopak označili jako nežádoucí. Přinejmenším zpočátku však není vliv tohoto algoritmu příliš patrný.

Microsoft vstupuje do vod, které jsou aktuálně v Evropě poměrně rozbouřené. Připravuje se zde totiž nová legislativa, která má život podobným aplikacím značně zkomplikovat. Ano, řeč je o připravované novele autorského zákona a článku 11. Ten by se pochopitelně vztahoval i na tuto aplikaci. V USA však může být Microsoft v klidu a dál aplikaci rozvíjet.

Diskuze (13) Další článek: Mise OSIRIS-REx k asteroidu Bennu pomůže vývoji planetární obrany

Témata článku: Microsoft, Google, Apple, Android, Umělá inteligence, Mobilní aplikace, USA, Evropa, Play Store, Inteligence, Vaření, Nejzajímavější novinka, Původní článek, Určitý zdroj, Zpravodajský agregátor, Mobilní zařízení, Zpravodajský server, Alternativní zdroj, Případný zájemce, Sportovní tým, Aplikace, Operační systém, Zvolené téma, Nová aplikace, Hlavní stránka


Určitě si přečtěte

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Elektřina se vyrábí v elektrárnách, ale do zásuvek v našich domovech to pak má ještě hodně daleko. Dnes se na tuhle dlouhou cestu podíváme.

David Polesný | 88

Bizarní šmejdy z asijských e-shopů: Když to stojí pár dolarů, pochybujte o tom

Bizarní šmejdy z asijských e-shopů: Když to stojí pár dolarů, pochybujte o tom

** Typické žluté obálky z Číny už před lety zavalily nejen Českou poštu ** Pokud ale něco stojí dolar, často tomu odpovídá i kvalita ** Jak vypadají příklady těch nejbizarnější šmejdů?

Jakub Čížek | 147

Miliardový večírek končí. Rusko nemůže být z Crew Dragonu nadšené

Miliardový večírek končí. Rusko nemůže být z Crew Dragonu nadšené

** USA platí Rusku stamiliony dolarů za dopravu astronautů na ISS ** Dopravu amerických astronautů mají nyní převzít soukromé lodě ** Rusko je vytlačováno ze hry, mohou ho spasit vesmírní turisté

Petr Kubala | 70

Boeing 787 překonal při běžném letu s cestujícími rychlost zvuku. Jak je to možné?

Boeing 787 překonal při běžném letu s cestujícími rychlost zvuku. Jak je to možné?

** Let Virgin Atlantic z Los Angeles do Londýna vzbudil rozruch ** Dle webu na sledování leteckého provozu překonal rychlost zvuku ** Skutečnost je ale trochu jiná, neboť všechno je relativní

Karel Kilián | 22

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

** Sonda LRO pořídila z oběžné dráhy Měsíce zajímavé snímky ** Jsou na nich vidět artefakty všech misí programu Apolla, které přistály na povrchu Měsíce ** Jde například o části lunárních modulů, rovery a dokonce i vlajky

Petr Kubala | 79

Jak je na tom baterie ve vašem notebooku? Otestujte si ji!

Jak je na tom baterie ve vašem notebooku? Otestujte si ji!

** Životnost akumulátorů není neomezená a jednoho dne přijde konec ** Otestovat stav baterie můžete pomocí celé řady nástrojů ** Případné problémy díky nim odhalíte dřív než bude pozdě

Karel Kilián | 20

Dubnové aktualizace Windows se nepovedly. Způsobují zamrzání systému

Dubnové aktualizace Windows se nepovedly. Způsobují zamrzání systému

** V úterý začal Microsoft uvolňovat dubnové kumulativní aktualizace ** Netrvalo dlouho a uživatelé začali hlásit první potíže ** Nejčastěji jde o zpomalení a zamrzání systému

Karel Kilián | 130Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test androidů do 6 500 Kč

Tipy na starší foťáky za super cenu

Důkladný test sportovních kamer

Dárek pro každého: první vydání Computeru