Microsoft | Umělá inteligence | Mobilní aplikace

Microsoft překvapil aplikací Hummingbird, je to agregátor zpráv s umělou inteligencí

  • Microsoft vydal novou mobilní aplikaci Hummingbird
  • Jde o agregátor novinek napříč mnoha zpravodajskými servery
  • Hlavní konkurenční výhodou má být nasazení umělé inteligence
Microsoft překvapil aplikací Hummingbird, je to agregátor zpráv s umělou inteligencí

Microsoft vydal novou mobilní aplikaci Hummingbird, která funguje jako agregátor novinek napříč mnoha zpravodajskými servery. Konkurenční výhodou má být nasazení umělé inteligence, jejímž úkolem bude poskytovat odkazy na články, které by uživatele mohly nejvíce zajímat.

Když jsme v úvodním odstavci zmínili konkurenční výhodu, nemůžeme pominout skutečnost, že Hummingbird vstupuje na trh obsazený silnými jmény. Zpravodajské agregátory již několik let nabízejí takoví giganti, jako je Google či Apple, ale i mnoho dalších.

Aktuality vybírá umělá inteligence

Pokud chce Microsoft uspět, musí přijít s něčím navíc. V tomto případě se má jednat o algoritmus výběru zobrazovaných článků. Jeho součástí je umělá inteligence, jejímž úkolem bude vyhodnocovat témata, která uživatele zajímají, a podle nich nabízet další relevantní obsah.

Nová aplikace je dostupná pro mobilní zařízení s operačním systémem Android 6.0 a novějším. Z Obchodu Play ji však lze nainstalovat pouze na území Spojených států. Případní zájemci jsou tak odkázáni na alternativní zdroje - například vcelku důvěryhodný APKMirror. Instalační balíček je velký 5,4 MB.

Klepněte pro větší obrázek
Nová aplikace Microsoft Hummingbird vám vybere ty nejzajímavější novinky

Aplikace po spuštění nabídne možnost přihlášení účtem Microsoft nebo LinkedIn, kterou však lze volitelně přeskočit. Následuje výzva k sestavení vašeho „mixu“, tedy seznamu témat, která vás nějakým způsobem zajímají.

Na rozdíl od Zpráv Google není možné vybírat například konkrétní sportovní tým nebo hráče, firmu ani celebritu . Místo toho jsou nabízeny všeobecné kategorie jako NBA, celebrity, výlety a vaření.

Co na to článek 11?

Po nastavení vlastního „mixu“se na úvodní obrazovce objeví články, které by vás s ohledem na zvolená témata mohly zaujmout. Samozřejmě jsou k dispozici pouze anglicky píšící zdroje. Přes kontextovou nabídku u jednotlivých zdrojů lze označit články, které se vám nelíbí, zablokovat určitý zdroj, uložit, nebo sdílet. Klepnutím otevřete původní článek ve webovém prohlížeči.

Klepněte pro větší obrázek
Microsoft Hummingbird

Kromě hlavní stránky se seznamem článků je v aplikaci dále sekce Search, využívající vyhledávač Bing, a Me, kde lze spravovat svá oblíbená témata, uložené články a historii. Můžete se tu také přihlásit nebo upravovat nastavení.

Microsoft tvrdí, že Hummingbird se bude ve výběru článků časem zlepšovat. Zajistit to má již zmíněná umělá inteligence, která bude vyhodnocovat, jaké články jste četli a které jste naopak označili jako nežádoucí. Přinejmenším zpočátku však není vliv tohoto algoritmu příliš patrný.

Microsoft vstupuje do vod, které jsou aktuálně v Evropě poměrně rozbouřené. Připravuje se zde totiž nová legislativa, která má život podobným aplikacím značně zkomplikovat. Ano, řeč je o připravované novele autorského zákona a článku 11. Ten by se pochopitelně vztahoval i na tuto aplikaci. V USA však může být Microsoft v klidu a dál aplikaci rozvíjet.

Diskuze (13) Další článek: Mise OSIRIS-REx k asteroidu Bennu pomůže vývoji planetární obrany

Témata článku: Google, Microsoft, Apple, Android, Umělá inteligence, Mobilní aplikace, USA, Evropa, Play Store, Operační systém, Nová aplikace, Aplikace, Určitý zdroj, Nová legislativa, Autorský zákon, Webový prohlížeč, Nejzajímavější novinka, Podobná aplikace, Vaření, Agregátor, Úvodní obrazovka, Kontextová nabídka, Mobilní zařízení, Článek, Hummingbird


Určitě si přečtěte

Tohle tak jednou zažít: Nová vzducholoď Airlander 10 s prosklenou podlahou

Tohle tak jednou zažít: Nová vzducholoď Airlander 10 s prosklenou podlahou

** Airlander 10 nabídne plavby vzduchem v interiéru s prosklenou podlahou ** Luxusní vzducholoď byla původně vyvíjena pro vojenské účely ** Počítá se s třídenními „kochacími“ výlety za poznáním

Karel Kilián | 7

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč: Tipy, co se teď vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč: Tipy, co se teď vyplatí koupit

** Za dvacet tisíc korun lze pořídit kvalitní pracovní notebook ** Stejně tak může jít o herní notebook s výkonnější grafikou ** Poradíme, jaké notebooky vybrat pro různé druhy použití

Stanislav Janů | 55

Osudová havárie Concordu: Před 18 lety přišel konec nadzvukových dopravních letadel

Osudová havárie Concordu: Před 18 lety přišel konec nadzvukových dopravních letadel

** Concorde byl nejrychlejším dopravním letadlem ** Atlantik dokázal přeletět za cca 3 až 3,5 hodiny ** Před osmnácti lety tragická havárie provoz těchto letadel prakticky ukončila

David Polesný, Jiří Černý | 39

Užitečné funkce ve Windows 10, o kterých možná ani nevíte

Užitečné funkce ve Windows 10, o kterých možná ani nevíte

** Operační systém Windows 10 nabízí spoustu užitečných drobností ** O některých funkcích mnoho uživatelů není ** Ukážeme vám některé užitečné vychytávky

Vladislav Kluska | 86Aktuální číslo časopisu Computer

Jak nastavit a ochránit nový mobil

Velký test bezdrátových klávesnicí a myší

Počítače v roce 2019

Srovnání barevných laserových multifunkcí