Microsoft | Umělá inteligence | Mobilní aplikace

Microsoft překvapil aplikací Hummingbird, je to agregátor zpráv s umělou inteligencí

  • Microsoft vydal novou mobilní aplikaci Hummingbird
  • Jde o agregátor novinek napříč mnoha zpravodajskými servery
  • Hlavní konkurenční výhodou má být nasazení umělé inteligence
Microsoft překvapil aplikací Hummingbird, je to agregátor zpráv s umělou inteligencí

Microsoft vydal novou mobilní aplikaci Hummingbird, která funguje jako agregátor novinek napříč mnoha zpravodajskými servery. Konkurenční výhodou má být nasazení umělé inteligence, jejímž úkolem bude poskytovat odkazy na články, které by uživatele mohly nejvíce zajímat.

Když jsme v úvodním odstavci zmínili konkurenční výhodu, nemůžeme pominout skutečnost, že Hummingbird vstupuje na trh obsazený silnými jmény. Zpravodajské agregátory již několik let nabízejí takoví giganti, jako je Google či Apple, ale i mnoho dalších.

Aktuality vybírá umělá inteligence

Pokud chce Microsoft uspět, musí přijít s něčím navíc. V tomto případě se má jednat o algoritmus výběru zobrazovaných článků. Jeho součástí je umělá inteligence, jejímž úkolem bude vyhodnocovat témata, která uživatele zajímají, a podle nich nabízet další relevantní obsah.

Nová aplikace je dostupná pro mobilní zařízení s operačním systémem Android 6.0 a novějším. Z Obchodu Play ji však lze nainstalovat pouze na území Spojených států. Případní zájemci jsou tak odkázáni na alternativní zdroje - například vcelku důvěryhodný APKMirror. Instalační balíček je velký 5,4 MB.

Klepněte pro větší obrázek
Nová aplikace Microsoft Hummingbird vám vybere ty nejzajímavější novinky

Aplikace po spuštění nabídne možnost přihlášení účtem Microsoft nebo LinkedIn, kterou však lze volitelně přeskočit. Následuje výzva k sestavení vašeho „mixu“, tedy seznamu témat, která vás nějakým způsobem zajímají.

Na rozdíl od Zpráv Google není možné vybírat například konkrétní sportovní tým nebo hráče, firmu ani celebritu . Místo toho jsou nabízeny všeobecné kategorie jako NBA, celebrity, výlety a vaření.

Co na to článek 11?

Po nastavení vlastního „mixu“se na úvodní obrazovce objeví články, které by vás s ohledem na zvolená témata mohly zaujmout. Samozřejmě jsou k dispozici pouze anglicky píšící zdroje. Přes kontextovou nabídku u jednotlivých zdrojů lze označit články, které se vám nelíbí, zablokovat určitý zdroj, uložit, nebo sdílet. Klepnutím otevřete původní článek ve webovém prohlížeči.

Klepněte pro větší obrázek
Microsoft Hummingbird

Kromě hlavní stránky se seznamem článků je v aplikaci dále sekce Search, využívající vyhledávač Bing, a Me, kde lze spravovat svá oblíbená témata, uložené články a historii. Můžete se tu také přihlásit nebo upravovat nastavení.

Microsoft tvrdí, že Hummingbird se bude ve výběru článků časem zlepšovat. Zajistit to má již zmíněná umělá inteligence, která bude vyhodnocovat, jaké články jste četli a které jste naopak označili jako nežádoucí. Přinejmenším zpočátku však není vliv tohoto algoritmu příliš patrný.

Microsoft vstupuje do vod, které jsou aktuálně v Evropě poměrně rozbouřené. Připravuje se zde totiž nová legislativa, která má život podobným aplikacím značně zkomplikovat. Ano, řeč je o připravované novele autorského zákona a článku 11. Ten by se pochopitelně vztahoval i na tuto aplikaci. V USA však může být Microsoft v klidu a dál aplikaci rozvíjet.

Diskuze (13) Další článek: Mise OSIRIS-REx k asteroidu Bennu pomůže vývoji planetární obrany

Témata článku: Google, Microsoft, Apple, Evropa, USA, Android, Umělá inteligence, Mobilní aplikace, Play Store, Inteligence, Zpravodajský agregátor, Úvodní obrazovka, Kontextová nabídka, Zpravodajský server, Nová aplikace, Autorský zákon, Instalační balíček, Nejzajímavější novinka, Původní článek, Případný zájemce, Agregátor, Mobilní zařízení, Webový prohlížeč, Konkurenční výhoda, Oblíbené téma


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 116

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7

17 užitečných tipů a triků pro Mapy Googlu, které byste měli znát

17 užitečných tipů a triků pro Mapy Googlu, které byste měli znát

** Mapy Googlu mají spoustu funkcí, které jsou často přehlíženy ** Využijte například podrobnější možnosti plánování cest ** Hodit se mohou i tipy na sdílení nebo pohledy do minulosti

Karel Kilián | 25

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

** Loni ajťáky vystrašilo přetečení GPS čítače týdnů ** Nemělo se stát vůbec nic, ale svět opět nebyl připravený ** Za 18 let nás ale čeká ještě něco mnohem většího

Jakub Čížek | 66

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 121Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky