Microsoft | Microsoft Office

Microsoft přejmenovává svůj webový kancelářský balík z Office Online na Office

Microsoft přejmenovává svůj webový kancelářský balík z Office Online na Office

Microsoft oznámil, že přejmenuje svůj internetový kancelářský balík Office Online. Nově se bude jmenovat prostě jen Office – slovo Online z názvu vypadlo. Podobná změna se dotkne i názvů aplikací – Word Online se nově jmenuje Word, Excel Online je prostě Excel a PowerPoint Online bude označován jako PowerPoint. Důvodem pro změnu názvu je zjednodušení budování značky Office napříč službami.

„Společnost Microsoft se rozhodla zrušit značku „Online“ pro webovou verzi sady Office a přijmout novou terminologii pro to, jak odkazujeme na aplikace na webu.“ uvádí produktový manažer Bill Doll na stránce Microsoft Tech Community.

Zapomeňte na Office Online

Změna má odrážet, že „již nemá smysl používat jakékoli dílčí značky specifické pro danou platformu, protože se aplikace vyvinuly tak, že poskytují přístup bez ohledu na platformu“. Jak teď poznáte webový Office například od desktopového? Jednoduše: podobně, jako Microsoft používá spojení „Office pro Android“ („Office for Android“) míní pro online kancelář používat „Office pro web“ („Office for the web“).

Jedním dechem ale dodává, že termín „Office pro web“ není oficiální obchodní značkou ani striktně vyžadovaným označením. Kromě něj hodlá v budoucnosti také používat jiná spojení, jako „… na webu“, „… v prohlížeči“ nebo „… na Office.com “. „Doporučujeme lidem, aby používali jakoukoli terminologii, která je v daném kontextu nejvhodnější a poskytuje nejjasnější obraz,“ dodává Doll.

Microsoft však nevypouští značku Online úplně. Rebranding se vztahuje pouze na aplikace sady Office a nijak neovlivňuje další webové a cloudové produkty, jako jsou Exchange Online, SharePoint Online, Project Online a Office Online Server.

Změny proběhnou brzy

Změna z Office Online na Office by se měla začít uživatelům projevovat „relativně brzy“. Firma již zvládla upravit většinu dokumentace, marketingový i technický obsah, sekce pro komunikaci a zkušenostmi s produkty.

Sada webových aplikací Office, fungující ve webovém prohlížeči, je dostatečně výkonná pro plnění základních úkolů v oblasti produktivity. Pokrývá především platformy a zařízení připojená prostřednictvím cloudu. Aplikace v minulosti obdržely aktualizovaný vzhled, postavený na standardu Fluid Design System. Kromě toho dostaly vylepšené možnosti vyhledávání a přístupnosti.

„Očekáváme, že si lidé vyberou Office, aby získali přístup k nejlepším zkušenostem s produktivitou na této planetě, kdekoli a jakkoli chtějí pracovat.“ je přesvědčen Microsoft.

Diskuze (3) Další článek: Přehrávač VLC je bezpečný. Chyba nebyla ani tak v programu, jako spíš v bezpečnostních expertech

Témata článku: Microsoft, Microsoft Office, Microsoft Word, Excel, PowerPoint, Excel a Powerpoint, Word online, Microsoft Tech Community, Balík, Sada, SharePoint online, Exchange online, Office, Kancelářský balík, Značka, KANCELAR, Aplikace, Word, Platforma

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11