Microsoft představil novou verzi aktualizačního nástroje

Po několik odkladech Microsoft dokončil novou verzi svého primárního nástroje pro poskytování opravných souborů. Portál Microsoft Update pravděpodobně v budoucnu plně zastíní funkcionalitu Windows Update -  nabízí opravné soubory pro více produktů z jednoho místa. Zákazníci tak nemusí navštěvovat více aktualizačních portálů, jako tomu bylo doposud. Portál má pokrývat produkty Windows XP, Windows 2000, Windows Server 2003, Office XP a novější, Exchange 2000 a novější a MS SQL Server 2000 a novější. V budoucnu není vyloučeno rozšíření spektra podporovaných produktů.

V půlce července letošního roku by měl být zveřejněn doplněk do System Management Server 2003, který umožní velkým organizacím katalogizovat a instalovat záplaty od Microsoftu. Ve stejném období bude již pravděpodobně k dispozici pro menší a střední společnosti také nová verze produktu Microsoft Baseline Security Analyzer 2.0, určená pro analýzu počítačových systémů z hlediska potenciálních bezpečnostních rizik.

Podnikový nástroj pro aktualizace, pojmenovaný Windows Server Update Services (WSUS),  byl původně plánovaný na první polovinu letošního roku. WSUS se stane následníkem oblíbené služby SUS (Software Update Services). Microsoft zdržení obhajoval intenzivním dokončováním opravného balíčku Service Pack 2 pro Windows XP v loňském roce.

Microsoft Update bude tvořit technologické pozadí služeb WSUS, Microsoft Baseline Security Analyzer 2.0 a nového SMS 2003 Inventory Tool.

Zdroj: ZDNet

Diskuze (29) Další článek: Apple iTunes silným konkurentem výměnným sítím?

Témata článku: Microsoft, Aktualizační nástroj, Windows Update, Verze, Podporovaný produkt, Microsoft Security, Akt, Update, Primární nástroj


Určitě si přečtěte

Jak uložit dokument z Wordu, aby vydržel celé roky? Je to těžší než cesta na Mars

Jak uložit dokument z Wordu, aby vydržel celé roky? Je to těžší než cesta na Mars

** Jak uložit soubory, aby vydržely vnoučatům? ** A co kdyby měly přečkat celá staletí? ** Teď se o to pokouší GitHub a je to oříšek i pro lingvisty

Jakub Čížek | 119

20 let nám vědci slibují revoluční baterie, ale revoluce se pořád nekoná

20 let nám vědci slibují revoluční baterie, ale revoluce se pořád nekoná

** Technologie baterií se stále zlepšuje, ale žádné revoluce se nekonají ** Nejpopulárnějším typem baterií je Li-ion ** Efektivní baterie se stávají důležitější s příchodem elektromobilů

Karel Javůrek | 95

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně