Microsoft potvrdil chybu ve WINS serveru

Společnost Microsoft připustila chybu ve svém jmenném serveru WINS a zároveň zveřejnila i dočasné řešení tohoto problému. Bezpečnostní chyba umožňuje za určitých okolností vzdáleným útočníkům provést útok proti operačnímu systému. 

Chybu obsahuje programová komponenta zahrnutá v systémech Windows NT 4.0 Server, Windows 2000 Server a Windows Server 2003. Podle Microsoftu nejsou chybou postiženy produkty Windows 2000 Professional, Windows XP a Windows Me.

WINS je nástroj operačního systému používaný k identifikaci IP adresy nebo specifického počítače na síti. Problém je obsažen ve funkci replikace údajů. Chybu údajně podle Microsoftu nelze zneužít ve výchozí konfiguraci systému.

Podle oznámení Microsoftu je v přípravě opravný soubor, který by měl být součástí pravidelných měsíčních záplat. Jako dočasné řešení je nabízeno vypnutí WINS funkcí (pokud nejsou potřebné) nebo zablokování TCP a UDP portu 42 na firewallu.

Zdoj: ZDNet.co.uk

Témata článku: Microsoft, Windows, Potřebný nástroj, Wins, Chyba

Určitě si přečtěte

Budoucností Windows 10 je Fluent Design. Takto bude jednou vypadat celý systém

Budoucností Windows 10 je Fluent Design. Takto bude jednou vypadat celý systém

** Fluent Design je vzhled, do kterého postupně Microsoft převleče celý systém ** Staví na průhlednosti a velkých plochách ** Do Windows 10 se z části dostane už zítra při vydání podzimní aktualizace

Včera | Stanislav Janů | 146


Aktuální číslo časopisu Computer

Nový seriál o programování elektroniky

Otestovali jsme 17 bezdrátových sluchátek

Jak na nákup vánočních dárků ze zahraničí

4 tankové tiskárny v přímém souboji