Microsoft | Servery | Exchange

Microsoft posunul ukončení podpory pro Exchange Server 2010, podpora pro Windows 7 však 14. ledna skončí

Microsoft posunul ukončení podpory pro Exchange Server 2010, podpora pro Windows 7 však 14. ledna skončí

14. ledna příštího roku měla skončit nejen oficiální podpora operačního systému Windows 7, ale také MS Exchange Serveru 2010. Zatímco pro „sedmičky“ zůstává tento termín nadále v platnosti, v případě poštovního serveru se Microsoft rozhodl prodloužit dobu vydávání záplat o dalších devět měsíců – oznámil to na stránkách Microsoft Tech Community.

V příspěvku, publikovaném v pondělí 16. září, Greg Taylor uvádí, že firma se k tomuto kroku rozhodla poté, co analyzovala stav nasazení Exchange Serveru 2010 u svých zákazníků. Termín pro ukončení bezplatné podpory je tedy stanoven na 13. října 2020, čímž chce Microsoft poskytnout více času na přechod na novější verze svých produktů.

Velké říjnové ukončování

Na 13. října je plánováno ukončení podpory ještě dalších dvou produktů z dílny Microsoftu: Office 2010 a SharePoint Server 2010. Zákazníkům je doporučeno přejít na cloudové produkty v rámci Exchange Online a Office 365, které nabízejí průběžné aktualizace a slibují nižší náklady.

Po 13. říjnu 2020 již Microsoft nebude poskytovat technickou podporu pro problémy, které mohou nastat, včetně oprav chyb, jež mohou mít dopad na stabilitu a použitelnost serveru, oprav zabezpečení zjištěných slabých míst, které mohou způsobit náchylnost k narušení bezpečnosti a aktualizace časového pásma.

Exchange Server 2010 bude samozřejmě fungovat i po tomto datu, ale z důvodu změn a možných rizik po ukončení podpory je zákazníkům důrazně doporučeno migrovat ze serveru Exchange 2010 co nejdříve. Protože Exchange Server 2010 běží na systémech Windows Server 2008 a Windows Server 2008 R2, je vhodné zvážit i aktualizaci samotného systému.

Pro ostatní produkty termíny platí

Jak Microsoft poznamenává na blogu: z MS Exchange 2010 není možné přejít rovnou na aktuální Exchange 2019. Případní zájemci budou muset nejprve upgradovat na verzi 2013 nebo 2016, což celý proces poněkud komplikuje.

Pro ostatní produkty, jejichž ukončení podpory je plánováno na 14. leden, se termín nemění. Platí přitom nejen pro stále hojně používané Windows 7, ale také pro Windows Server 2008 a 2008 R2. Firmy, které nestihnou přejít na novější verze, si budou moci zaplatit aktualizace zabezpečení v rámci rozšířené podpory.

Diskuze (3) Další článek: Rubikova kostka pro lenochy a nešiky: složí se úplně sama a během toho levituje

Témata článku: Microsoft, Windows, Aktualizace, Servery, Exchange, Ukončení, Ukončení podpory, Termín, Microsoft Tech Community, Vydávání, Podpora, Produkt, Exchange online, MS Exchange


Určitě si přečtěte

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

** Waze není jen navigace – je to i sociální síť s dopravními informacemi ** Mobilní aplikace skýtá široké možnosti nastavení ** Vybrali jsme pro vás 16 nejzajímavějších tipů a triků

Karel Kilián | 48

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

** Domácí 3D tisk je dnes už finančně dostupný prakticky všem ** Lacinou tiskárnu pořídíte za pár tisíc korun ** Jak vlastně tisk probíhá a jak navrhnout, co vytisknout

Jakub Čížek | 66

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 92Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF