Microsoft | Servery | Exchange

Microsoft posunul ukončení podpory pro Exchange Server 2010, podpora pro Windows 7 však 14. ledna skončí

Microsoft posunul ukončení podpory pro Exchange Server 2010, podpora pro Windows 7 však 14. ledna skončí

14. ledna příštího roku měla skončit nejen oficiální podpora operačního systému Windows 7, ale také MS Exchange Serveru 2010. Zatímco pro „sedmičky“ zůstává tento termín nadále v platnosti, v případě poštovního serveru se Microsoft rozhodl prodloužit dobu vydávání záplat o dalších devět měsíců – oznámil to na stránkách Microsoft Tech Community.

V příspěvku, publikovaném v pondělí 16. září, Greg Taylor uvádí, že firma se k tomuto kroku rozhodla poté, co analyzovala stav nasazení Exchange Serveru 2010 u svých zákazníků. Termín pro ukončení bezplatné podpory je tedy stanoven na 13. října 2020, čímž chce Microsoft poskytnout více času na přechod na novější verze svých produktů.

Velké říjnové ukončování

Na 13. října je plánováno ukončení podpory ještě dalších dvou produktů z dílny Microsoftu: Office 2010 a SharePoint Server 2010. Zákazníkům je doporučeno přejít na cloudové produkty v rámci Exchange Online a Office 365, které nabízejí průběžné aktualizace a slibují nižší náklady.

Po 13. říjnu 2020 již Microsoft nebude poskytovat technickou podporu pro problémy, které mohou nastat, včetně oprav chyb, jež mohou mít dopad na stabilitu a použitelnost serveru, oprav zabezpečení zjištěných slabých míst, které mohou způsobit náchylnost k narušení bezpečnosti a aktualizace časového pásma.

Exchange Server 2010 bude samozřejmě fungovat i po tomto datu, ale z důvodu změn a možných rizik po ukončení podpory je zákazníkům důrazně doporučeno migrovat ze serveru Exchange 2010 co nejdříve. Protože Exchange Server 2010 běží na systémech Windows Server 2008 a Windows Server 2008 R2, je vhodné zvážit i aktualizaci samotného systému.

Pro ostatní produkty termíny platí

Jak Microsoft poznamenává na blogu: z MS Exchange 2010 není možné přejít rovnou na aktuální Exchange 2019. Případní zájemci budou muset nejprve upgradovat na verzi 2013 nebo 2016, což celý proces poněkud komplikuje.

Pro ostatní produkty, jejichž ukončení podpory je plánováno na 14. leden, se termín nemění. Platí přitom nejen pro stále hojně používané Windows 7, ale také pro Windows Server 2008 a 2008 R2. Firmy, které nestihnou přejít na novější verze, si budou moci zaplatit aktualizace zabezpečení v rámci rozšířené podpory.

Diskuze (3) Další článek: Rubikova kostka pro lenochy a nešiky: složí se úplně sama a během toho levituje

Témata článku: Microsoft, Windows, Aktualizace, Servery, Exchange, Podpor, Exchange online, Windows +, Ukončení podpory, Microsoft Tech Community, Termín, Produkt, Podpora, Vydávání, Ukončení, Win +, MS Exchange


Určitě si přečtěte

Zapomeňte na kometu, české nebe každý den křižují mnohem zajímavější kousky

Zapomeňte na kometu, české nebe každý den křižují mnohem zajímavější kousky

** České nebe každý den křižuje hromada exotických letounů ** Na populární mapě Flightradar24 je ale nenajdete ** Jsou to vojenské letouny USA, UK a NATO

Jakub Čížek | 37

Vyrobíme si falešný Mac mini za tisícovku. Stačí Raspberry Pi a 3D tiskárna

Vyrobíme si falešný Mac mini za tisícovku. Stačí Raspberry Pi a 3D tiskárna

** Vyzkoušíme Raspberry Pi 4 s iRaspbianem ** Operační systém vypadá skoro jako macOS ** Vše strčíme do vlastní stylové krabice

Jakub Čížek | 31

12 netradičních map České republiky, které jste ještě nikdy neviděli

12 netradičních map České republiky, které jste ještě nikdy neviděli

** Tušíte, kolik je u nás hřbitovů a jak jsou velké? ** Dokážete si představit mapu českých řek a potoků? ** Udělali jsme to všechno za vás nad daty ČÚZK

Jakub Čížek | 10


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11