Microsoft pořád myslí i na odpůrce předplatného. Letos vydá Office 2021

Redmondská společnost včera znovu zopakovala, že chce nadále vydávat také jednorázové licence svého kancelářského balíku. Letos tak dorazí Office 2021 ve verzích pro Windows i macOS, v edicích pro spotřebitele i firmy a nadále bude balík dostupný pro 32- i 64bitové systémy.

Bližší detaily zatím neznáme, ale Microsoft prozradil, že cenu měnit nebude. Stávající Office 2019 pro studenty a domácnosti s Wordem, Excelem a PowerPointem stojí 4099 Kč, Office 2019 pro domácnosti a podnikatele, kde je navíc Outlook a licence umožňuje komerční využití je za doporučených 8299 Kč. (V českých e-shopech se obě edice prodávají levněji.)

Spolu s tím Microsoft oznámil, že bude nadále vydávat také podnikové Office LTSC a Windows LTSC s dlouhodobou podporou a bez rizikových aktualizací, avšak u budoucích verzí podporu zkrátí. V případě Office ze 7 na 5 let, u Windows z 10 na 5 let. Stávajících verzí se změna nedotkne.

Z Office 365 je teď Microsoft 365:

Diskuze (89) Další článek: McLaren Artura: Lehoučký sporťák má 680 koní a chybí mu zpátečka

Témata článku: Software, Microsoft, Windows, Microsoft Office, Outlook, Excel, Předplatné, PowerPoint, Microsoft 365, Licence, Office, Windows i MacOS, Verze, Word, Odpůrci