Microsoft Office | Microsoft | Klávesnice

Microsoft plánuje nové tlačítko Office na klávesnicích. Nahradí Windows

Microsoft plánuje nové tlačítko Office na klávesnicích. Nahradí Windows

Na klávesnicích (a laptopech) od Microsoftu by se mohlo objevit nové funkční tlačítko, které by vystřídalo pravou klávesu Windows. Jak už nadpis článku napovídá, mohlo by se tu usadit tlačítko Office!

Nejednalo by se však o prostou klávesu ke spuštění Office, ale pomocí této klávesy byste v kombinaci s dalšími mohli rychle otevřít nový dokument (třeba Office+N), sdílet jej a tak podobně. S novinkou přišel na Twitteru vývojář s přezdívkou WalkingCat, který v minulosti v předstihu zveřejnil hromadu dalších novinek ze světa Windows.

Klepněte pro větší obrázek
Microsoft se v dotazníku ptal betatesterů, jak se jim líbí nové tlačítko Office

Funkci nového tlačítka v kombinaci s dalšími klávesami má Microsoft testovat už několik  týdnů v rámci uzavřeného betatestu, WalkingCat totiž zveřejnil formulář, ve kterém se měli účastníci pochlubit svými zkušenostmi.

S podobně razantní změnou Microsoft naposledy přišel v souvislosti s Windows 8 a několika systémovými tlačítky třeba pro vyhledávání a sdílení, které se ale příliš neprosadily.

Diskuze (39) Další článek: Všudypřítomné plasty: Kolik jich vlastně sníme, vypijeme a vdechneme?

Témata článku: Microsoft Office, Software, Microsoft, Windows, Windows 10, Klávesnice, Tlačítko, Office, WalkingCat, Nové tlačítko, Klávesa, Windows +, Win +, Office + N

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5