Microsoft otevírá betatestování Office 2003

Office 2003 Beta 2 míří k půl miliónu betatesterů. Sočasně s tím i Microsoft přejmenovává jednotlivé aplikace Office.
Klepněte pro větší obrázekMicrosoft oficiálně vypustil betu 2 od nově připravovaného Office, i když samotná verze již unikla o něco dříve. Beta 2 bude distribuována celkem v půl miliónu kopií, což ji řadí k jdoumu z nejrozsáhlejší betatestů v historii Microsoftu. Betu 1 testovalo oficiálně jen 11 tisíc uživatelů. Beta 2 je již poměrně kompletní podobou budoucí verze Office 2003, v rámci betaverze jsou distribuovány totiž i nové programy OneNote a InfoPath.

Spolu s uvedením betaverze Microsoft celou rodinu produktů Office i přejmenoval, aby to prý více vyjadřovalo směr směrem k podnikovému nasazení. Celá rodina produktů Office 2003 se nazývá Microsoft Office System. Ta zahrnuje nejen samotný Office 2003 ale i další navazující produkty. Součástí Microsoft Office System tedy jsou:

Office 2003 – základní sada aplikací. Obsahuje Microsoft Office Word 2003, Microsoft Office Outlook 2003, Microsoft Office Excel 2003 a Microsoft Office Access 2003.

Microsoft Office FrontPage 2003 – známý editor webových stránek, nyní s WYSIWYG editorem XLST dat a podporou pro Windows SharePoint Services a SharePoint Portal Server.

Microsoft Office InfoPath 2003 – zcela nový program pro tvorbu XML formulářů, získávání a analýzy XML dat.

Microsoft Office OneNote 2003 – další nový program, tentokráte zaměřený především na tvorbu a přehlednou organizaci poznámek.

Microsoft Office Publisher 2003 – program zaměřený na tvorbu letáků a webových stránek.

Microsoft SharePoint Portal Server "2.0" – propojuje lidi, týmy a znalosti napříč obchodními procesy.

Ostatní produkty Office System – tyto produkty již sice nejsou součástí Bety 2, ale patří k Office System. Je to Microsoft Project a Visio. Oba produkty mají jiný vývojový cyklus a nové verze budou k dispozici koncem léta po zveřejnění ostrých verzí předchozích produktů Office System.

Samotná Beta 2 se skládá z 15 cédéček, z tohoto důvodu není beta 2 dostupná zdarma ale za malý poplatek do 20 dolarů plus případné poplatky za zasílání mimo USA. Objednat si ji můžete na webu.

Diskuze (11) Další článek: Lákadla CeBITu

Témata článku: Microsoft, Office 2007, Office 2013, Microsoft Office 2010, Portal, Microsoft Office 2013, Betatest, Microsoft Office 365, Sharepoint, Office 2010, Office, Předchozí produkt, Kompletní editor, Beta


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku