Windows | Aktualizace | Tiskárny

Microsoft opravil problém s mizejícími tiskárnami pod Windows 10

Nedávné aktualizace Windows 10 KB4560960 a KB4557957 způsobily některým uživatelům nepříjemný problém: pokud systém nastartoval s odpojenou nebo vypnutou tiskárnu, po jejím připojení či zapnutí ji prostě „neviděl“. Tedy přesněji řečeno „zmizel“ port, ke kterému byla tiskárna připojena, takže nebylo možné na ní tisknout.

Microsoft chybu uznal a jeho vývojáři začali pracovat na opravě. Postiženým uživatelům bylo doporučeno dočasné řešení problému: stačí vypnout počítač, připojit zapnutou tiskárnu k USB portu a poté znovu počítač spustit. Server TechSpot informuje, že nyní přichází oprava v podobě záplat.

Záplata na mizející porty

Původně to vypadalo, že problém nebude snadné replikovat, neboť se neprojevoval na všech počítačích s inkriminovanými aktualizacemi. Potíže hlásili nejen majitelé tiskáren HP, Canon, Panasonic, Toshiba, Brother a Ricoh, ale i „softwarových tiskáren“ používaných nejčastěji k exportu dokumentů do formátu PDF.

Server Neowin následně odhalil, že se problémy po instalaci červnových aktualizací objevují nejen pod Windows 10 ve verzích 1507, 1607, 1709, 1803, 1809, 1903, 1909 a 2004, ale i pod Windows 8.1. To naznačovalo, že podstata potíží je poněkud širšího rázu, než se předpokládalo.

Microsoftu se však podařilo odhalit jádro pudla a v úterý vydal kumulativní aktualizace, jež mají problémy s tiskem vyřešit. Nutno podotknout, že záplaty zatím nejsou dostupné pro všechny postižené verze Windows.

  • Záplata pro Windows 10 sestavení 1903 a 1909: KB4567512
  • Záplata pro Windows 10 sestavení 1809: KB4567513
  • Záplata pro Windows 10 sestavení 1803: KB4567514

Máte problémy? Záplatujte!

Oprava problému se zařazováním tisku systému není nabízena v rámci automatických aktualizací. Je k dispozici pouze pro ty, kteří si ji ručně stáhnou z katalogu aktualizací. „Opravuje problém, který může zabránit určitým tiskárnám v tisku, generovat tiskové chyby nebo způsobit neočekávané ukončení aplikací a zařazování tisku.“ uvádí se v popisku.

Pokud používáte sestavení Windows 10, pro které zatím nebyla vydána oprava, nezbývá než čekat, až Microsoft uvolní záplatu pro vaši verzi. Další možností je odinstalovat červnové aktualizace, které způsobují problém.

Diskuze (14) Další článek: Formality na dálku: Jak zřídit elektronický podpis a k čemu je dobrý

Témata článku: Windows, Microsoft, Windows 10, Aktualizace, PDF, Tiskárny, Canon, Toshiba, Panasonic, Windows 8, Počítač, TechSpot, Sestavení, Ricoh, Brother, Tiskárna, Zařazování, Záplata, Tisk, OpravaDalší postrach lidských překladatelů. Český CUBBITT má být přesnější než člověk

Další postrach lidských překladatelů. Český CUBBITT má být přesnější než člověk

** Na MFF UK vyvíjejí překladač postavený na neuronových sítích ** Podle slepého testu je lepší než Google Translator ** Překlad má být dokonce přesnější než od lidí

Lukáš Václavík
Překladače celých větPřekladačStrojové učení
Nanometry jsou jen marketing. Intel proto přejmenoval výrobní procesy, aby dohnal konkurenci

Nanometry jsou jen marketing. Intel proto přejmenoval výrobní procesy, aby dohnal konkurenci

** Z 10nm výroby se rázem stal „Intel 7“, ze 7nm bude „Intel 5“ ** Reaguje na konkurenci s méně konzervativním značením procesů ** Jak budou vypadat čipy budoucnosti?

Lukáš Václavík
ArchitekturaTranzistoryIntel
Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

** Experti odhalili chybu, ohrožující routery nejméně 17 výrobců ** Útočníci tuto chybu začali aktivně využívat k instalaci botnetu ** Bezpečnostní nedostatek CVE-2021-20090 je velmi vážný

Karel Kilián
RouterHackingBezpečnost
Anatomie kybernetické apokalypsy krok za krokem. Co se v pondělí stalo ve Facebooku?

Anatomie kybernetické apokalypsy krok za krokem. Co se v pondělí stalo ve Facebooku?

** Včera odpoledne Facebook postihl rozsáhlý výpadek ** Tentokrát jej experti pečlivě zmapovali ** Projdeme si ho krok za krokem a vysvětlíme jednotlivé etapy

Jakub Čížek
VýpadekFacebookSociální sítě