Windows 10 | May 2019 Update

Microsoft opravil chybu způsobující zatížení procesoru. Aktualizace je dostupná ke stažení

Microsoft opravil chybu způsobující zatížení procesoru. Aktualizace je dostupná ke stažení

Před dvěma týdny Microsoft uvolnil kumulativní aktualizaci KB451294, která ale bohužel přišla s nežádoucími účinky – způsobovala zvýšené zatížení procesoru. Nyní ale firma přichází s opravou, která je již dostupná skrze Windows update.

Pokud používáte aktuální May 2019 Update, uvidíte v rámci Windows update aktualizaci KB4515384 (build 18362.356). Ta pomáhá opravit i právě chybu v procesu SearchUI.exe, která způsobovala zvýšené vytížení procesoru. To dokonce dosahovalo u některých uživatelů i 90 % výkonu procesoru.

Vše byl ale nyní již mělo být opraveno a pokud vás tato chyba zastihla, můžete opravu stahovat skrze Windows Update, případně vám ji Desítky stáhnou automaticky. Pro uživatele starších verzí systému jsou nachystané běžné měsíční opravy včetně bezpečnostních aktualizací pro Edge a Internet Explorer.

Nezapomeňte, Windows 7 za chvíli končí podpora:

Zdroj: Windows Central

Diskuze (10) Další článek: Švédský vědec navrhuje originální řešení klimatické změny: Kanibalismus

Témata článku: Software, Microsoft, Windows, Windows 10, Operační systémy, May 2019 Update, Internet Explorer, Aktualizace, Windows Update, Stažení, Procesor, Chyba, Oprava, Zatížení, Windows Central


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 18 grafických karet

Ukliďte data v počítači

Jak dobře koupit starší telefon

Vylepšete zvuk televize: test 7 soundbarů