Microsoft opět letí nahoru díky Windows 2000

Finanční analytici tvrdí, že Windows 2000 budou obrovským úspěchem.
Po půlročním kolísání vylétly akcie Microsoftu opět strmě nahoru a dosáhly svého historického maxima; zdá se navíc, že mohou raketově stoupat ještě pár dalších týdnů a že mohou během krátké doby stoupnout ještě o zhruba 20 % oproti dnešní, již tak rekordní hodnotě.

Hlavní zásluhu na zvýšení ocenění Microsoftu ze strany analytiků mají Windows 2000, která jsou už „hotova“ a předána do výroby; celosvětově mají být k dispozici 17. února příštího roku.

Tento optimismus analytiků je třeba brát velmi vážně; finančníci jsou ti poslední, kteří by se dali svést marketingovými vábničkami, a musí mít téměř v genech opatrnost, konzervativní, ba „podezřívavé“ hodnocení každé situace. Je tedy zajímavé, že se naprosto nebojí probíhajícího soudu s Microsoftem: dnes jednak situace vypadá tak, že pokud by se Microsoft agresivně bránil a odvolával, čeká nás rozuzlení spíš někde okolo roku 2002 u amerického Nejvyššího soudu, a protože je spíše pravděpodobné mimosoudní vyrovnání, nemělo by firmu poškodit.

Analytici mají zcela jistě už docela pečlivé a věrohodné zprávy týkající se kvality a výkonnosti Windows 2000; nepochybně se nespoléhali na to, co tvrdí Microsoft, ale objednali si je sami. Nejen podle nich se dnes jeví Windows 2000 jako skutečně velice podařený produkt, který by měl vynikat spolehlivostí a slušnou výkonností, a také by se – což vytrvale tvrdí Microsoft a čemu zatím jeho zákazníci neustále odmítají věřit – mohl obejít bez kvanta servisních záplat.

Microsoft si tak připsal v kapitálové valuaci během krátké doby skoro 150 miliard dolarů a Bill Gates, který během roku trošku zchudnul, si za pár týdnů připsal na své konto 30 miliard dolarů (!) a nyní „váží“ 115 miliard; celá firma se pak blíží k šesti stům miliardám dolarů tržní kapitalizace.

Diskuze (3) Další článek: Mjuice.com podporuje Rawkus Entertainment

Témata článku: Windows, Microsoft, Opatrnost, Windows +, Rekordní hodnota, Let, Krátká doba, Win +, Maximus, Window, Win + NProč? Neřešto. Nové předplacené tarify od Kaktusu nabízí slušnou porci dat do Česka i zahraničí

Proč? Neřešto. Nové předplacené tarify od Kaktusu nabízí slušnou porci dat do Česka i zahraničí

** K datovým balíčkům (6 nebo 16 GB) dostanete velkorysých 100 minut volání a 100 textovek ** Roaming má svůj vlastní datový limit, nevyčerpané jednotky se převádí do dalšího měsíce ** Měsíční paušál se přímo strhává z platební karty, takže nelze využít oblíbenou Dobíječku

Martin Chroust
Tarify a mobilní službyKaktusInternet v mobilu
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Programujeme ZX Spectrum: Ten nejhloupější možný program v Basicu
Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuHistorieProgramování