Korejská verze Visual Studia .NET obsahovala známého červa Nimda, naštěstí se nic moc stát nemůže.
Nejnovější lokalizovaná verze Visual Studia .NET, která byla distribuována v Jižní Korei, má jednu drobnou vadu. Jak uvádí
CNet, mezi soubory nápovědy se totiž skrývá soubor, který tam nemá co dělat a navíc je nositelem červa Nimda. Ten ovládal počítače na celém světě především v loňském roce a prosákl se až na finální cédéčko distrubuované zákazníkům.
Popravdě Nimda z tohoto cédéčka nějakou škodu udělá opravdu jen stěží. Soubor je totiž umístěn ve složce souborů s nápovědou, odkud není nijak spouštěn. Prostě by bylo nutné ruční spuštění tohoto programu. Navíc Nimda ke svému šíření využívá Internet Explorer 5.5 a Visual Studio .NET vyžaduje pro svou činnost Internet Explorer 6.0.
Červ se dostal na finální cédéčko od partnerské firmy, která dělala lokalizaci a byla nakažená, samotný Microsoft tam Nimdu nedodal, virus ale proklouzl interním testováním. To totiž kontrolovalo jen soubory podle seznamu. Soubor, který nebyl na seznamu a byl tam navíc, tak proklouzl ven. Běžně se přitom kontrolují úplně všechny soubory, které putují na výrobní cédéčko.
Na Nimdu nepřišel žádný ze zákazníků, ale samotný Microsoft, když chystal HTML verzi nápovědy k umístění na web a našel jeden soubor navíc. Žádná jiná lokalizovaná verze Visual Studia .NET podobnou chybu nemá.
Ačkoli tedy Nimdu zavlekla do produktu Microsoftu jiná firma a Nimda je prakticky nespustitelná, pověst Microsoftu utrpěla šrám. Vzhledem k tomu, že korejská verze Visual Studia .NET vstoupila na trh několik měsíců po vyhlášení akce Trustworthy computing zaměřené na odhalování chyb v programech, je to šrám o to výraznější. Microsoft ale není první, již dříve se něco podobného poštěstilo Dellu.