Microsoft | Microsoft Office | macOS

Microsoft Office 365 pro Mac už je upravený a plně kompatibilní s čipy M1 na bázi Armu

Při uvedení nových Maců s procesorem M1 od Applu bylo jen omezené množství aplikací, které měly nativní podporu tohoto čipu, respektive instrukční sady Arm. Apple s tím samozřejmě počítal a vytvořil proto překladovou vrstvu Rosetta 2, která zajišťuje to, že na čipu M1 běží x86 aplikace bez větších problémů a mnohdy ještě lépe, než na původních procesorech od Intelu.

Jednou z klíčových aplikací, která neměla nativní podporu, byl kancelářský balík Microsoft Office 365. Skrze Rosettu 2 ale všechny aplikace fungovaly dobře, pouze při prvním spuštění bylo nutné několik sekund počkat, než se aplikace v pozadí přizpůsobí a při dalších startech už se spouštěla upravená verze.

Microsoft ale oznámil, že nejnovější verze Office 365, který zahrnuje aplikace jako Word, Excel, Powerpoint nebo OneNote, byla již upravena tak, že běží nativně na čipu M1, respektive instrukční sadě Arm. Díky tomu se rychlost spouštění i funkčnosti ještě zvýšila.

Brzy bychom se měli dočkat i nativní podpory aplikací jako třeba Microsoft Teams a další aktualizace za přibližně měsíc by měla přinést i vylepšení z pohledu designu. Dočkají se ale i vývojáři, pro které už je k dispozici betaverze Visual Studio Code kompatibilní s čipem M1.

Steam na MacBook Air s čipem M1

Diskuze (4) Další článek: Bill Gates investoval do startupu, který pracuje na vodíkovo-elektrickém letadle

Témata článku: Microsoft, Apple, Intel, Microsoft Office, macOS, Čipy, ARM, Steam, Office 365, Outlook, OneNote, MacBook, Excel, Microsoft Word, PowerPoint, Microsoft Teams, Microsoft 365, Čip, Word, Mac, MacBook Air, Rosetta, Visual studio Cod, Aplikace, Báze, Produkty Apple na jednom místě - Heureka.czČeské televize se tak moc bojí videoher, až je to směšné (komentář)

České televize se tak moc bojí videoher, až je to směšné (komentář)

** Jeden z největších obchodů historie se nedostal do hlavních zpráv ** Videohry televizím slouží jen k honění senzací, není to seriózní byznys ** České videohry jsou přitom úspěšnější než jiná kulturní díla

Lukáš Václavík
HryKomentářByznys
Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Organické látky slavného meteoritu z Marsu nevznikly biologicky. Žádné bakterie, žádný mimozenský život

Organické látky slavného meteoritu z Marsu nevznikly biologicky. Žádné bakterie, žádný mimozenský život

** V meteoritu ALH84001 byly nalezeny i organické látky, které měly být produktem živých organismů ** Nedávný výzkum ale vyloučil, že by tyto látky mohly mít biologický původ ** Podle vědců vznikly díky působení hydrotermální vody na čedičovou horninu

Stanislav Mihulka
MeteoritMarsGeologieChemie