Microsoft Office 2003 bude mít šest podob

Microsoft zveřejnil způsob distribuce nové generace Office. Běžně se budou prodávat tři standardní verze Standard, Professional a SBE. OEM zákazníkům bude určena Office Basic a zvláštního přístupu se dočkají také studenti a učitelé.
Uvedení Microsoft Office 2003 v červnu tohoto roku s sebou přinese změny v nabídce produktů obsažených v jednotlivých balících určeným různým uživatelům. Celkový počet nabízených variant vzroste na šest. Pro maloobchodní „krabicový“ prodej jsou určeny verze Standard, Professional a Small Business Edition. Velkým zákazníkům nabídne Microsoft Office 2003 Professional Enterprise Edition, pro OEM distribuci bude určena odlehčená varianta Basic. Učitelům a studentům bude nabízena Students and Teachers Edition, která obsahuje stejné aplikace jako standardní verze, ale bude stát podstatně méně. Microsoft zároveň oznámil, že aplikace InfoPath bude dostupná jen podnikům, jenž využívají nového licenčního programu Software Assurance. Další novinka, OneNote se zatím do distribuce vůbec nedostane.

Developer Edition končí

Poměrně oblíbená vývojářská verze Office, jejíž součástí byla u Office XP i aplikace Frontpage, nebude u Office 2003 zavedena. Nová generace tohoto software pro tvorbu a správu internetových prezentací bude prodávána samostatně. Místo toho MS vývojářům nabídne Visual Studio Tools for Office, které bude uvolněno spolu s nástupem Office 2003 na trh.

Standard, SBE a Professional

Microsoft Office 2003 Standard Edition bude obsahovat aplikace Word 2003, Excel 2003, PowerPoint 2003 a Outlook 2003, které běžnému kancelářskému uživateli pokryjí všechny obvyklé činnosti.

Malým podnikům je určená Small Business Edition, která je ve srovnání se standardním balíčkem obohacena o DTP produkt Microsoft Publisher 2003, který nahrazuje PowerPoint. Nový je i obchodní nástroj Business Contact Manager 2003. Dostupnost SB Editon v běžném prodeji je změnou oproti dřívějšku, kdy byla tato verze k dispozici pouze předinstalovaná na nových počítačích.

V krabicové verzi bude prodávána i verze Professional zahrnující Word, Excel, Outlook, PowerPoint, databázový engine Access, Publisher, a již zmiňovaný Business Contact Manager.

Professional Enterprise Edition – jen pro vyvolené

Kromě obyčejné „profesionální“ Office bude MS nabízet speciální Professional Enterprise Edition, která bude obohacena o aplikaci InfoPath. Obě profesionální edice budou doplněny o nástroje pro správu autorských práv a funkcionalitu pro vzdálenou spolupráci, které navazují na MS Sharepoint Team services. Dokumenty vytvořené pomocí těchto technologií budou samozřejmě čitelné ve všech verzích Office 2003 a Office XP.

Microsoft plánuje i prodej samostatných aplikací z profesionální edice Office pro firmy, které využijí nadstavbové služby jen u některého z programů Office 2003. Tyto aplikace bude podle Microsoftu možné získat také formou přímého prodeje. Redmondská společnost ale zatím neoznámila žádné ceny týkající se Office 2003, takže lze vycházet pouze z cen Office XP.

Pro studenty a učitele

Do domácích počítačů chce Microsoft se svou Office proniknout pomocí speciální verze Students and Teachers Edition, kterou v USA poprvé zavedl u Office XP. Tato varianta bude obsahem odpovídat edici Standard a koupit si jí bude moci každá rodina s alespoň jedním dítětem do věku 18 let. Oproti Office XP mohou takto zakoupenou Office používat legálně i rodiče, což předchozí licenční ujednání nedovolovalo. Microsoft uvolní licenční podmínky i na souběžné užívání SW na třech počítačích najednou v rámci jedné domácnosti.

S novým počítačem

Jako alternativu k volně šiřitelným kancelářským balíkům, jako je Open Office nebo PC Suite od Software 602, dodávaným s novými počítači nabízí Microsoft očesanou OEM verzi Office Basic Edition. Ta je omezena na Word, Excel a Outlook.

V současné době Microsoft distribuuje druhou betaverzi Office 2003, kterou je možné si objednat na CD na webu společnosti Microsoft za 20 USD a poštovné. Testovací balík obsahuje všechny aplikace z rodiny Office 2003 včetně Frontpage a InfoPath a navíc Windows 2003 Server a Exchange Server 2003. Celý balík je možné používat do 30. listopadu 2003, po tomto datu bude funkce aplikací omezena. Uvedení finálního produktu je plánováno na konec června.

Diskuze (12) Další článek: Nejaktivnější červi a viry v březnu

Témata článku: Microsoft, Microsoft Office, Speciální nástroj, Nový standard, Odlehčená verze, Profesionální verze, Microsoft Excel, Nový Outlook, Standardní verze, MS Office, Speciální edice, Microsoft Office 2010, Office, Speciální verze, Microsoft Office 365, Microsoft Outlook, Odlehčená varianta, Kancelářské aplikace, Office 2007, Office 2013, Office 2010, Microsoft Office 2013, Profesionální varianta


Určitě si přečtěte

Praktické vychytávky, které si chcete doinstalovat do Windows

Praktické vychytávky, které si chcete doinstalovat do Windows

** Pokud vás nudí vzhled nabídky Start, snadno jej můžete změnit. ** Stejně tak existují programy na přidání záložek do programů. ** Spokojit se ani nemusíte se základním ovládáním hlasitosti.

Vladislav Kluska | 45

ELONOVINKY: Druhá strana popularity – servisy Tesly jsou přeplněné a nestíhají

ELONOVINKY: Druhá strana popularity – servisy Tesly jsou přeplněné a nestíhají

** Automobilka Tesla neustále zvyšuje prodeje svých vozů ** S kvapně rostoucím počtem nových majitelů Tesel ale stoupá i počet zákazníků servisů ** Servisy Tesly nestíhají, firma proto řeší další akutní problém

Petr Melechin, Karel Dlabač | 72

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 35

Nová americká jaderná puma změní strategii boje

Nová americká jaderná puma změní strategii boje

** Bombardér Northrop Grumman B-2 Spirit amerického letectva nedávno svrhl jadernou pumu ** Šlo o test nové varianty pumy B61-12 ** Ta by měla mít hlavice schopné explodovat se silou 0,3 až 50 kilotun

Stanislav Mihulka | 57

Lenovo přivezlo na IFA 2018 skutečné inovace. Tyto tři notebooky stojí za to

Lenovo přivezlo na IFA 2018 skutečné inovace. Tyto tři notebooky stojí za to

** Yoga C930 nabídne revoluční reproduktor v kloubu displeje ** Yoga Book C930 představuje zdařilý reparát podivného Yoga Booku ** ThinkPad X1 Extreme se může pochlubit extrémní výbavou v tenkém těle

Tomáš Holčík | 16

Rozlučte se s Inboxem, Google ho v březnu „zařízne“

Rozlučte se s Inboxem, Google ho v březnu „zařízne“

** Google Inbox je alternativní aplikace pro práci s e-maily ** Nabízí řadu inovativních funkcí a novinek ** V březnu 2019 však Google tuto službu ukončí

Karel Kilián | 19

V doupěti hackerů na brněnské FIT: Ukázali nám útoky na Bluetooth i vlastní chytré krabičky

V doupěti hackerů na brněnské FIT: Ukázali nám útoky na Bluetooth i vlastní chytré krabičky

** Internet je plný malwaru, to už dnes ví každý ** Víte ale, že lze útočit třeba i na Bluetooth? ** Navštívil jsem hackery z brněnského FITu

Jakub Čížek | 1


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 13 grafických karet

Srovnání 7 dokovacích stanic s USB-C

Jak na perfektní noční fotografie

Kvalitní zdroje informací pro sebevzdělávání