Microsoft | Windows 10 | Windows Insider

Microsoft odtajnil, co nového přinese velká podzimní verze Windows 10: Nic

Na podzim nás již tradičně čeká další velká aktualizace Windows 10, Microsoft byl ale tentokrát nezvykle skoupý na slovo ohledně připravovaných novinek. Už poměrně dlouho testuje verzi pro příští rok, ale o podzimní doposud nepadla ani zmínka. To se teď změnilo a jak to vypadá, velká aktualizace vůbec nebude velká.

Podzimní aktualizace, prozatím nesoucí pouze kódové označení 19H2, přijde nečekaně již v září, což je přibližně o měsíc dříve, než v předchozích letech. Tedy za předpokladu, že Microsoft termín dodrží. Tentokrát by mu ale nemělo téměř nic stát v cestě, velká aktualizace totiž nepřinese téměř žádné novinky a velká tak vlastně příliš nebude.

Zaměřovat se totiž bude na opravy chyb, drobná vylepšení a podnikové funkce. Díky tomu si Microsoft vyzkouší i nový způsob doručování – uživatelům se stáhne jako běžná měsíční aktualizace. Tedy za předpokladu, že váš počítač běží na aktuální verzi May 2019 Update. Oproti současnému systému, kdy se aktualizace stahuje samostatně a následně probíhá velká instalace, při které nelze používat počítač, se jedná o značnou změnu.

Velké změny přijdou příští rok

Aktualizace možná právě kvůli testu nového způsobu doručování nebude obsahovat téměř žádné novinky ve funkcích či uživatelském prostředí, což může být částečným zklamáním. Celou situaci lze chápat i jako uvědomění, že je neudržitelné nadále vydávat co půl roku velkou aktualizaci. Ve finále to přináší časté odklady a chyby. Třeba se tak dočkáme podobného mechanismu jako např. u vývoje procesorů. Tedy na jaře přijde velká aktualizace, na podzim menší opravná, atd.

Velké změny totiž přijdou v roce 2020 společně s buildem 20H1, který již firma testuje mezi Windows Insidery. Prozatím se nepochlubili, o jaké novinky půjde konkrétně, uvedli ale, že vyžadují delší dobu pro testování. Pokud se chcete k testování připojit, stačí se skrze nastavení Windows přihlásit. Verzi 19H2 je již vypuštěná v rámci Slow Ring, 20H1 najdete pod Fast Ring.

V květnové verzi došlo například k vylepšení nabídky Start:

Diskuze (55) Další článek: Libra chce a může být platidlem celého světa. Je to kryptoměna, která ale funguje jinak než bitcoin

Témata článku: Software, Microsoft, Windows, Aktualizace, Windows 10, Operační systémy, Betaverze, Windows Insider, November 2019 Update, Novinka, Fast Ring, Start, Slow Ring, Win +, Způsob doručování, Windows +, Doručování, Verze

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5