Microsoft nepůjde přímo k Nejvyššímu soudu

Tlaky žaloby na urychlení odvolacího řízení ve věci rozdělení společnosti Microsoft nebyly úspěšné.
Tlaky žaloby na urychlení odvolacího řízení ve věci rozdělení společnosti Microsoft nebyly úspěšné.

Z hlediska Microsoftu se jedná bezesporu o vítězství, v odvolacích řízeních bývá úspěšný a i v případě, že se na první instanci k závěru nedojde, je jich tady ještě víc. Přímé odvolání k nejvyššímu soudu zdůvodněné národními zájmy by jej postavilo do nepoměrně komplikovanější situace.

Vláda chtěla jít po rozsudku soudce Jacksona přímo k Nejvyššímu soudu a vyhnout se tak průchodu běžným odvolacím řízením. Microsoft by měl tak méně šancí na zvrat rozhodnutí. Obecně ale odmítnutí ze strany nejvyššího soudu neznamená nic ve věci viny či neviny Microsoftu, neznamená to, že by bylo tedy již na základě tohoto kroku možné předjímat nějaké budoucí rozhodnutí.

Co znamená pro normální uživatele? Ať bude závěrečný výrok jakýkoli, je do jeho vynesení ještě spousta času, odvolací soud chce celý případ podrobně revidovat a spíše se dá čekat, že sankce na Microsoft mírně povolí, než by je ještě více utáhl. Pro Microsoft to znamená dostatek času na přípravu obhajoby a také více času na současný vývoj okolo operačních systémů a Internetu. Čím později by totiž mělo rozdělení vstoupit v platnost tím menší vliv by mělo na skutečnou situaci na trhu. Trh se přece jen již dávno posunul od konkurování mezi prohlížeči ke konkurenci na jiných platformách a zde budou hrát argumenty spíše na ruku Microsoftu. Čím slabší prostě bude pozice Microsoftu v celkovém trhu, tím spíš nebude nakonec rozdělen.

Zatímco u postoupení k Nejvyššímu soudu by to bylo 1:0 pro vládu pět minut před koncem utkání, nyní je to 1:0 pro vládu v poločase.

Diskuze (1) Další článek: Fujifilm MX-2900Z - Technické parametry

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,