Microsoft Office

Microsoft nacpe Word, Excel a Powerpoint do jedné společné aplikace Office. Zatím jen na mobilech

Nová mobilní aplikace Office od Microsoftu přinese zásadní změnu - sjednotí doposud samostatné aplikace Word, Excel a Powerpoint do jedné společné. Údajně to má přinést větší přehlednost a efektivitu při práci s dokumenty.

Přínosem má být i fakt, že do mobilu nemusíte instalovat tři samostatné aplikace a ušetří se místo v operační paměti, pokud máte ve zvyku otevírat na střídačku všechny tři aplikace a přepínat se mezi nimi. Přepínání mezi dokumenty nyní nebude probíhat v rámci aplikací a tedy pod taktovkou celého systému, ale v rámci aplikace. Mělo by to být rychlejší. 

Součástí nové aplikace je i „feed“ s historií práce s dokumenty, pokročilé možnosti sdílení a spolupráce, snímání dokumentů fotoaparátem nebo třeba podepisování PDF prstem na displeji. 

Novinka je zatím dostupná jen pro omezený okruh testerů, ale po odladění se počítá s jejím nasazením do běžné nabídky obchodů pro Android a iOS. Samostatné aplikace Word, Excel a Powerpoint by poté měly z app storů zmizet. 

Zdroj: Microsoft

Diskuze (7) Další článek: Čínský výrobce SSD se už chystá na PCI Express 5.0. Kompatibilní řadiče bude mít koncem roku 2020

Témata článku: Microsoft, Software, Microsoft Office, Excel, Microsoft Word, PowerPoint, Word, WoR, Mobil, Excel a Powerpoint, Aplikace, Samostatná aplikace, Office, Spol, APL, Office od Microsoftu, Android a IOSZpomalování mořských proudů v Atlantiku může mít katastrofální následky, varuje německá studie

Zpomalování mořských proudů v Atlantiku může mít katastrofální následky, varuje německá studie

** Vědci se zabývali systémem mořského proudění v Atlantiku ** Německá studie naznačuje možné katastrofální následky ** V Evropě bychom mohli zaznamenat pokles teplot

Karel Kilián
Klimatická změnaEvropaOceán
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment