Microsoft nabízí uživatelům padělaných Windows výměnu za pravé

Společnost Microsoft rozšiřuje testování možností svého programu Výhody legálních Windows a ve Velké Británii začíná nabízet uživatelům padělaných Windows zdarma pořízení legální verze. Česká pobočka možnosti legalizace Windows zvažuje, prozatím nabízí Kalkulačku+. Obludně vypadající, ale velice šikovný kus software.

Související odkazy

Slovník
ActiveX
download
freeware
OEM
upgrade

Microsoft včera oznámil nový krok, který má přinášet platícím zákazníkům Microsoftu výhody ve srovnání s uživateli pirátských verzí. Ve Velké Británii odstartoval projekt nabídky legálních Windows uživatelům pirátských kopií, pokud tuto kopii koupili v obchodě nebo získali s novým počítačem. Jde o zahájení nového projektu Windows XP Counterfeit Project, který je zaměřen na boj s padělanými kopiemi Windows, které napodobují originální CD v krabicích a dostávají se do maloobchodní sítě. 

Hodní k podvedeným

Klíčem k přístupu k této nabídce je ověření pravosti operačního systému, pokud ActiveX prvek, který kontrolu provádí, rozpozná nelegální kopii, nabídne uživateli možnost upgrade na legální verzi. Akce se týká pouze operačního systému Windows XP stejně jako program Výhody legálních Windows. Nárok na bezplatnou legální kopii má každý, kdo získal kopii Windows XP Professional nebo Home před prvním listopadem 2004. Pro získání náhradní kopie Windows musí uživatel poskytnout původní účtenku a vyplnit svědecké prohlášení, které bude obsahovat údaje o původu nelegální kopie Windows.

Zlí na velkopiráty

Problém s falešnými kopiemi Windows v regulérní obchodní síti nebo u OEM výrobců je ve Velké Británii poměrně rozšířený, většinou se zde prodávají věrné napodobeniny originálních instalačních disků i krabic včetně některých ochranných prvků. Drtivá většina těchto plagiátů pochází z východní Evropy a Asie a dosahuje vysokou míru podobnosti s originály. Microsoft se proto rozhodl pomoci zákazníkům, kteří narazili na podvodníky a chce tímto způsobem získat i zbraně pro boj s dodavateli nelegálního softwaru. Sekundárním výstupem tohoto projektu pak bude pro Microsoft zmapování míry pirátství týkajícího se jeho aktuálního operačního systému pro osobní počítače. V České republice není podle lokálního zastoupení Microsoftu tento problém aktuální.

Česká spojka

Česká pobočka Microsoftu v tuto chvíli také nabízí program Výhody legálních Windows, stále ještě v rámci pilotního projektu. O možnosti legalizace Windows v ČR a SR Microsoft uvažuje, zatím však nemůže sdělit žádné detaily.
Uživatelé legálních Windows tak mají zatím přístup k vybraným aplikacím a updatům v Microsoft Download Centru, a speciálním nabídkám, které zahrnují například aplikaci PhotoStory 3 nebo anglický a německý slovník pro MS Office. O rozšiřování nabídky služeb majitelům legálních produktů Microsoftu svědčí i nabídka knihy Office 2003 – Tipy a Triky pro praxi v elektronické podobě zdarma po zadání produktového čísla Microsoft Office 2003.

Jedním z nových přírůstků do seznamu aplikací, které jsou k dispozici pro stažení uživatelům s ověřeným legálním softwarem od Microsoftu je Calculator+, který nabízí rozšíření základní kalkulačky ve Windows a funkce převodů jednotek. Zajímavý je ale nejen desítkami různých jednotek pro převod, ale také základním vzhledem, který nelze nazvat jinak než jako obludný. Naštěstí jde aplikaci přepnout do klasického šedivého vzhledu.

Klepněte pro větší obrázek


I když převody jednotek nabízí řada webových aplikací (včetně Google) i freewarových hříček, je kombinace kalkulačky s těmito funkcemi docela příjemná, navíc budete jen těžko hledat tak obsáhlou nabídku různých jednotek, nejvíce jich je v nabídce jednotek délky, kde najdete i specifické japonské, thajské nebo korejské míry. Škoda jen, že převody měn, které probíhají podle aktuálně staženého kursu Evropské centrální banky, nabízejí jen převody mezi Eurem a původními měnami jednotlivých států, které Euro používají.


Diskuze (78) Další článek: Microsoft končí s vydáváním Service Packů pro Windows 2000

Témata článku: Software, Microsoft, Windows, Pirátská verze, Původní výhoda, Kalkulačky, NAB, Platící uživatel


Určitě si přečtěte

Rekordy počasí: V Česku to ještě jde, skutečné extrémy zažívají jinde

Rekordy počasí: V Česku to ještě jde, skutečné extrémy zažívají jinde

** Teplotní extrémy dokážou překvapit. Seznamte se s rekordy v Česku i ve světě ** Rekordní hodnoty jsou mnohdy až k neuvěření ** Zjistěte, kdy ke bylo největší horko, zima, déšť či vítr

Karel Kilián | 7

Nová zbraň Microsoftu proti iPadu: Levný tablet Surface Go bude stát jen deset tisíc

Nová zbraň Microsoftu proti iPadu: Levný tablet Surface Go bude stát jen deset tisíc

** Microsoft představil nový tablet Surface Go ** Nový model zaujme nízkou cenou, ale schopnostmi zařízení Surface ** Microsoft nepoužil čip ARM, ale klasický procesor od Intelu 

Karel Javůrek | 116

Budoucnost elektroniky: čeští vědci stojí za revolučním čipem, který nemá ve světě obdoby

Budoucnost elektroniky: čeští vědci stojí za revolučním čipem, který nemá ve světě obdoby

** Čeští vědci pod vedením Tomáše Jungwirtha vyvíjí nový typ revolučního paměťového čipu ** Zatímco v současnosti elektronika pracuje s elektrony, v budoucnu to budou spiny elektronů ** Čipy budou moci být klidně i 1 000x rychlejší a úspornější

Karel Javůrek | 32

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 44


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test 18 bezdrátových sluchátek

Vše o přechodu na DVB-T2

Procesory AMD opět porážejí Intel

7 NVMe M.2 SSD v přímém souboji