Microsoft | Windows 7 | Aktualizace

Microsoft nabídne podporu Windows 7 až do roku 2023. Ale pouze za peníze

Microsoft nabídne podporu Windows 7 až do roku 2023. Ale pouze za peníze

Oficiální rozšířená podpora operačního systému Windows 7 skončí 14. ledna 2020. Firmy si ale mohou zaplatit za rozšířené aktualizace zabezpečení systému Windows 7 (Extended Security Updates) až do roku 2023. Microsoft o tom minulý týden informoval na oficiálním blogu.

Jedná se o vstřícný krok, který zejména větším společnostem umožní rozložit nutnost upgradu základního softwaru (a zpravidla i hardwaru) do dalších několika let. Nebude to ale zadarmo – sám redmondský softwarový gigant podotýká, že cena se bude každým rokem zvyšovat, nicméně konkrétní částku zatím neuvedl.

Windows 7 má stále velký podíl na celkovém trhu, a to zejména u firemních zákazníků. Odstranění starších verzí systému Windows je pomalý proces, a to i při včasném naplánování. U společností s několika tisíci počítačů může postupná výměna trvat i několik let.

Platit se bude za každý počítač se „sedmičkami“

Platit se bude za každé zařízení s operačním systémem Windows 7. Program Extended Security Updates má být dostupný všem zákazníkům se systémy Windows 7 Professional a Windows 7 Enterprise v rámci Volume Licensing. Jeho součástí bude také podpora služby Office 365 ProPlus na Windows 7 až do ledna 2023.

Běžným uživatelům Microsoft možnost placených rozšířených aktualizací až do roku 2023 nabídnout nehodlá. Pro ty je tak nadále „konečnou stanicí“ leden 2020 a po tomto datu již jejich systém aktualizace nedostane. Jedinou cestou, jak provozovat bezpečný systém bude aktualizace na Windows 10.

Přestože konec podpory Windows 7 přijde již za rok a čtvrt, je zastoupení této verze stále velice silné. Podle posledních statistik NetMarketShare má Windows 7 více než 40% podíl na trhu. Dosavadní vývoj ale naznačuje, že „desítky“ obsadí první příčku do konce tohoto roku. Minulý měsíc podíl Windows 10 vzrostl z 36,58 % na 37,80 % a Windows 7 klesly ze 41,23 % na 40,27 %.

Mohlo by vás zajímat: Windows 7 končí podpora

Diskuze (79) Další článek: Loopwheels znovu vymyslelo kolo. Místo drátů má v ráfcích kompozitové pružiny, které vylepší komfort jízdy

Témata článku: Microsoft, Windows, Windows 7, Aktualizace, Dosavadní vývoj, První příčka, Oficiální blog, Základní software, Velká společnost, Operační systém, Běžný uživatel, Stará verze, Volume Licensing, Vstřícný krok, NetMarketShare, Window, Pomalý proces, Velký podíl, Updates, Konečná stanice, Jediná cesta, Podpora, Poslední statistika, Bezpečný systém, Security Updates


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 112

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na klávesnice, myši, routery, tiskárny, sluchátka a další věci k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 22Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu