Microsoft | Windows 7 | Aktualizace

Microsoft nabídne podporu Windows 7 až do roku 2023. Ale pouze za peníze

Microsoft nabídne podporu Windows 7 až do roku 2023. Ale pouze za peníze

Oficiální rozšířená podpora operačního systému Windows 7 skončí 14. ledna 2020. Firmy si ale mohou zaplatit za rozšířené aktualizace zabezpečení systému Windows 7 (Extended Security Updates) až do roku 2023. Microsoft o tom minulý týden informoval na oficiálním blogu.

Jedná se o vstřícný krok, který zejména větším společnostem umožní rozložit nutnost upgradu základního softwaru (a zpravidla i hardwaru) do dalších několika let. Nebude to ale zadarmo – sám redmondský softwarový gigant podotýká, že cena se bude každým rokem zvyšovat, nicméně konkrétní částku zatím neuvedl.

Windows 7 má stále velký podíl na celkovém trhu, a to zejména u firemních zákazníků. Odstranění starších verzí systému Windows je pomalý proces, a to i při včasném naplánování. U společností s několika tisíci počítačů může postupná výměna trvat i několik let.

Platit se bude za každý počítač se „sedmičkami“

Platit se bude za každé zařízení s operačním systémem Windows 7. Program Extended Security Updates má být dostupný všem zákazníkům se systémy Windows 7 Professional a Windows 7 Enterprise v rámci Volume Licensing. Jeho součástí bude také podpora služby Office 365 ProPlus na Windows 7 až do ledna 2023.

Běžným uživatelům Microsoft možnost placených rozšířených aktualizací až do roku 2023 nabídnout nehodlá. Pro ty je tak nadále „konečnou stanicí“ leden 2020 a po tomto datu již jejich systém aktualizace nedostane. Jedinou cestou, jak provozovat bezpečný systém bude aktualizace na Windows 10.

Přestože konec podpory Windows 7 přijde již za rok a čtvrt, je zastoupení této verze stále velice silné. Podle posledních statistik NetMarketShare má Windows 7 více než 40% podíl na trhu. Dosavadní vývoj ale naznačuje, že „desítky“ obsadí první příčku do konce tohoto roku. Minulý měsíc podíl Windows 10 vzrostl z 36,58 % na 37,80 % a Windows 7 klesly ze 41,23 % na 40,27 %.

Mohlo by vás zajímat: Windows 7 končí podpora

Diskuze (79) Další článek: Loopwheels znovu vymyslelo kolo. Místo drátů má v ráfcích kompozitové pružiny, které vylepší komfort jízdy

Témata článku: Microsoft, Windows, Windows 7, Aktualizace, Poslední statistika, První příčka, Běžný uživatel, Velká společnost, Celkový trh, Vstřícný krok, Stará verze, Základní software, Bezpečný systém, Systém, Security Updates, Volume Licensing, Podpora, Velký podíl, NetMarketShare, Konečná stanice, Dosavadní vývoj, Oficiální blog, Jediná cesta, Firemní zákazník, Operační systém


Určitě si přečtěte

Pojďme programovat elektroniku: Vyzkoušíme IR, ovládneme světýlko přes Bluetooth a vyšleme zprávu na sto metrů

Pojďme programovat elektroniku: Vyzkoušíme IR, ovládneme světýlko přes Bluetooth a vyšleme zprávu na sto metrů

** Budeme odposlouchávat IR ovladač klimatizace ** Vyrobíme laciný rádiový vysílač ** Vyzkoušíme komunikaci pomocí Bluetooth a v pásmu 433 MHz

Jakub Čížek | 20

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč: Tipy, co se teď vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč: Tipy, co se teď vyplatí koupit

** Za dvacet tisíc korun lze pořídit kvalitní pracovní notebook ** Stejně tak může jít o herní notebook s výkonnější grafikou ** Poradíme, jaké notebooky vybrat pro různé druhy použití

Stanislav Janů | 55

Zapomeňte na kabely, vědci už mají prototyp 120kW bezdrátové nabíječky pro elektromobily

Zapomeňte na kabely, vědci už mají prototyp 120kW bezdrátové nabíječky pro elektromobily

** Vědci představili prototyp výkonné bezdrátové nabíječky pro elektromobily ** I přes vysoký výkon se pyšní vysokou efektivitou ** Bude budoucnost nabíjení elektromobilů bezdrátová?

Karel Javůrek | 56