Microsoft nabídne 60 bestsellerů zdarma

Microsoft chce podnítit další šíření elektronických knih uvolněním 60 titulů z per renomovaných autorů pro uživatele aplikace Microsoft Reader. Podmínkou pro bezplatné stažení knih je instalace nové verze software.
Přibližně 20 týdnů, počínaje dneškem, bude probíhat akce, během níž Microsoft každých sedm dní zpřístupní ke stažení tři knižní publikace známých autorů. V připravené nabídce najdou čtenáři beletrii i literaturu faktu. Pro nás je tato akce omezená jazykovými schopnostmi, protože všechny tituly budou pouze v anglickém jazyce. Možnost legálně vlastnit anglickou verzi některé z knih Douglase Adamse nebo Johna Updika ale pravděpodobně zaujme i v Česku.

První várka knih, která bude zpřístupněna během dneška na www.microsoft.com/reader, bude vyžadovat novou verzi Microsoft Readeru s jednodušší instalací a následnou aktivací programu. Nový Microsoft Reader bude obsahovat další úpravy týkající se zabezpečení obsahu, je proto možné, že Microsoft chce pomocí nabídky knih zdarma maximálně rozšířit novou verzi aplikace a tím srovnat krok s piráty, kteří ochranu současné verze MS Readeru prolomili.

Oficiální stanovisko Microsoftu však tuto hypotézu nepotvrzuje, akce má podle produktového manažera eReadingu Cliffa podnítit zájem o elektronické knihy. Hlavní cílovou skupinou akce jsou noví majitelé kapesních zařízení nebo tabletů, kteří elektronické knihy nikdy nezkusili. „Náš výzkum ukazuje, že jakmile jednou uživatelé vyzkouší čtení elektronických knih v Microsoft Readeru, zalíbí se jim to a pravidelně potom e-knihy nakupují.“

Další novinkou Microsoftu spojenou s elektronickým publikováním je vytvoření nového newsletteru pro uživatele Readeru spolu s prodejcem elektronických knih Fictionwise.com. Jeho příjemci budou dostávat pravidelné informace o tom, jaké knihy právě Microsoft nabízí zdarma ke stažení spolu s informacemi o nově publikovaných komerčních e-knihách. Možnost zapsat se na seznam příjemců hromadného emailu nabídne Microsoft při návštěvě již zmíněných stránek věnovaných Microsoft Readeru (www.microsoft.com/reader). V současnosti je k dispozici přibližně 20 000 knižních titulů ve formátu pro Microosft Reader, přičemž 1 000 „svazků“ je k dispozici zdarma.

Diskuze (6) Další článek: Baan Update: potvrzení změn

Témata článku: Software, Microsoft, Adams, Elektronická verze, Cliff, Elektronická kniha, Douglas, Kniha, Newsletter, Nová akce, Omezená schopnost

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů