Doprava | Drony | Létání | Patenty

Microsoft má skvělý nápad. Bude vám házet věci z dronů střešním okýnkem do auta. Za jízdy!

Microsoft si už před dvěma lety zažádal v zámoří o netradiční patent. Přihláška se nyní dočkala veřejné publikace a stojí opravdu za to, pod tradičně nudným názvem En route product delivery by unmanned aerial vehicles se totiž skrývá poměrně bizarní nápad.

Jedná se o další variaci na rozvoz zboží pomocí automatických dronů, tentokrát jde však o to, že si zboží objednáte za jízdy autem a ještě než dojedete do cíle, zboží dorazí.

Dorazí, aniž byste museli parkovat kdesi na pumpě – za pár minut se totiž přímo nad vozem objeví robotický letoun, synchronizuje svůj let s vaší jízdou a požádá vás o otevření střešního okénka. Poté objednávku upustí, anebo spustí až do vozu pomocí lana.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Dálnice D1, rok 2045: Dobrý den řidiči, tady dron z nejbližšího motorestu. Prosím, stáhněte střešní okénko, vezeme vám objednané obložené bagety.

Samozřejmě se může stát, že střešní okénko nemáte. V takovém případě robotický letoun podle nákresů v patentu spustí objednávku na úroveň bočních oken a vy si ji odeberete, jako byste právě stáli u výdejního místa rychlého občerstvení pro řidiče. Co na tom, že zrovna jedete po některé z amerických dopravních tepen.

Klepněte pro větší obrázek
Ilustrační snímek: Hypotetický rozvoz pizzy pomocí dronu a střešního okénka

Není úplně jasné, zdali si v Microsoftu nechali bláznivý nápad patentovat po nějaké hlubší rozvaze, anebo prostě jen chtěli něco mít v době, kdy s drony koketuje skoro každý. Otázkou také zůstává, zdali by něco takového bylo vůbec možné a především bezpečné.

Diskuze (20) Další článek: Microsoft: Internet Explorer není prohlížeč, přestaňte ho tak používat

Témata článku: Microsoft, USA, Doprava, Bulvár a vtípky, Drony, Létání, Patenty, Kvadrokoptéra, Jízda, Skvělý nápad, Okýnko, Zboží, Patent, Okénko, Rozvoz, Nápad


Určitě si přečtěte

Notebook do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Notebook do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 75

Více systémů na jednom počítači: Vybrali jsme nejlepší programy pro virtualizaci

Více systémů na jednom počítači: Vybrali jsme nejlepší programy pro virtualizaci

** Chcete na svém počítači vyzkoušet jiný operační systém? ** Jednoduchá cesta vede přes virtualizaci ** Přinášíme pět nejlepších programů virtualizaci operačních systémů

Karel Kilián | 104

Severní magnetický pól „odcestoval“ z Kanady na Sibiř. Vědci musí upravit model

Severní magnetický pól „odcestoval“ z Kanady na Sibiř. Vědci musí upravit model

** Zemské magnetické pole se chová nepředvídatelně ** Severní magnetický pól se posouvá z Kanady směrem na Sibiř ** Vědci musí rychle aktualizovat Světový magnetický model

Karel Kilián | 30