Microsoft má nového presidenta

Stal se jím Rick Belluzzo, bývalý šéf Silicon Graphics, který u Microsoftu udělal opravdu strmou kariéru.
Z původní „Gatesovy party“ v Microsoftu nezůstává kámen na kameni – výjimkou je ovšem Steve Ballmer, který je ale spíše protipólem chladného, až poněkud nelidského Billa. Na zřejmě druhý nejvýznamnější post v Microsoftu byl právě nyní jmenován další „nováček“: Rick Belluzzo, bývalý šéf Silicon Graphics s renomé vynikajícího manažera a rovněž velké osobnosti. Belluzzo je v Microsoftu krátce, teprve rok a půl. Ze začátku vedl jako viceprezident jednu z divizí firmy, ale v kuloárech se o něm hovořilo jako o člověku, pro kterého je to pouze startovací pozice. Nyní tedy obsazuje roli prezidenta (což ale bývá často funkce víceméně prestižní), současně se však stává i COO, čili vrchním operačním ředitelem. To naopak bývá ve firmách funkce s vrcholnou důležitostí, vysokými pravomocemi a navíc i funkce často dost nevděčná – vyžaduje denodenní kočírování giganta s desetitisíci zaměstnanců. Belluzo nyní dostane za úkol vést obchodní strategii firmy a přímo dirigovat prodej, marketing a část vývoje, navíc se bude podílet na vývoji produktů mimo oblast osobních počítačů.

Samé klíčové úkoly – je jasné, že Microsoft si vybral další „hvězdu“ a že vedoucí tandem firmy je nyní B-B, Ballmer a Belluzo. Gates je v poslední době vidět stále méně v šéfovské roli, i když často prezentuje firemní technologie – to však může být trochu klamné zdání, protože podle všech informací řídí přelomový vývoj .NET, který se pro Microsoft může stát příštím triumfem, firma ale na něm také může úplně pohořet. Zdá se, že Gates tak nahradil vývojářské šéfy, jako byl Paul Maritz nebo Nathan Myhrvold – prvním prubířským kamenem budou Windows XP, která Bill sebevědomě označuje za „nejdůležitější stolní Windows od verze 95“ (to jsme slyšeli už vícekrát).

Mezitím se ale Microsoftu začíná překvapivě dobře dařit na burze – akcie, které loni spadly tragicky skoro na třetinu, se od začátku letošního roku zvedly asi o 40 %.

Diskuze (2) Další článek: Globe Internet mění svou strategii

Témata článku: Microsoft, Windows, Klíčová role, Nový prezident, Původní zaměstnanec, Tandem, Osobní klíč


Určitě si přečtěte

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 120

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

** Loni ajťáky vystrašilo přetečení GPS čítače týdnů ** Nemělo se stát vůbec nic, ale svět opět nebyl připravený ** Za 18 let nás ale čeká ještě něco mnohem většího

Jakub Čížek | 61Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu