Microsoft | Surface

Microsoft ladí Surface k dokonalosti. Tablet, notebook, stolní skládačka, nové barvy a neobvyklé příslušenství

Podzim patří u Microsoftu novým počítačům Surface a vždy netrpělivě čekáme, jestli se nějak zásadně změní design. Nezměnil.

  • tablet Surface Pro 9
  • notebook Surface Laptop 5
  • i dlouho opomíjený stolní Surface Studio 2+

...vypadají stejně jako dřív. Do notebooků a tabletů ale přijde více barev. Nově se budou nabízet i v modré a zelené.

image.png
Barevnější nabídka nové generace tabletů Surface

Z hlediska hardwaru jde o povinný upgrade na 12. generaci procesorů Intel. Ale i tady najdeme pár překvapení. Z nabídky mizí procesory AMD, které si Microsoft nechal upravovat. Z 12. generace Intelů si zvolil úspornou řadu s koncovkou U (Core i5-1235U a i7-1255U), které především zlepší výdrž (Microsoft slibuje až 17 hodin), ale výkonově to bude plus mínus stejné jako dřív. Hlavně na USB-C nechybí podpora rozhraní Thunderbolt.

image.png
Zelenou verzi najdete i u notebooku Surface Laptop

Tablet Surface Pro 9 bude kromě Intelu ve verzi i s procesorem Microsoft SQ 3, tedy upraveným Snapdragonem od Qualcommu, který slibuje až 19 hodin výdrže. Microsoft se u něj chlubí i pokročilým potlačením šumu v mikrofonech a obrazovými efekty v kameře.

image.png
Surface Studio 2+ zachovává unikátní design stolního počítače

Stolní Surface Studio 2+ zachovává design počítače, který jsme testovali už před třemi a půl lety. On se ten design ostatně nezměnil od roku 2016, kdy se ukázala první verze. Design sice stále vypadá dobře a Microsoft v provedení nikdo nepřekonal, ale hlavně bylo po těch letech potřeba zvýšit výkon.

Nový Surface Studio 2+ ale stále nebude patřit mezi rychlíky. Je stále postavený na notebookových komponentech a jeho procesor i7-11370H nepatřil ani ve své generaci mezi rychlé. V současné 12. generaci jej překonávají i ty nejlevnější herní notebooky. Notebooková grafika RTX 3060 bude stačit na kreslení a základní grafickou práci, ale jen podtrhuje, že navzdory nové konfiguraci bychom neměli čekat nějaký výrazný výkon.

Feature_01_RGB.jpgFeature_05_RGB.jpgFeature_08_RGB.jpg
Microsoft Audio Dock pro zřetelný zvuk a připojené periferie

Zcela nová zařízení najdeme hlavně v příslušenství. Microsoft Audio Dock spojuje USB-C hub (HDMI, USB-C, napájení, ...) s výkonným reproduktorem a mikrofony pro zřetelné videokonference.

Contextual_0275_RGB.jpgContextual_0426_RGB.jpgFeature_06_RGB.jpg
Ukazovátko Microsoft Presenter+

Ukazovátko Microsoft Presenter+ pro snadnější procházení prezentací a ukazování na obrazovce je pak prvním prezentačním nástrojem s certifikací pro Microsoft Teams. Například podržením velkého tlačíka s ikonou Teams se přihlásíte o pozornost v běžící videokoferenci.

Attract_0183_RGB.jpgFeature_01 (1).jpgFeature_06.jpg
Adaptivní příslušenství usnadní ovládání počítačů i těm,
kteří nedokážou udržet normální myš

Do prodeje se také dostane již dříve ohlášené Adaptivní příslušenství. Tedy myši, joysticky, tlačítka a ovladače pro osoby se sníženou schopností pohybu. Základní moduly počítají s případným doplněním o bloky vytištěné na 3D tiskárně podle individuálních požadavků. 

Takto jsme hodnotili loňskou generaci Surface Laptop:

Diskuze (28) Další článek: Celý tým uvidí v prohlížeči totéž. Edge Workspaces umožní sdílet otevřené stránky s ostatními

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,