Microsoft | Android | Surface

Microsoft kupuje část Movialu. Bude si tak vyvíjet vlastní Android přímo ve firmě

Microsoft se chystá na vydání svého prvního telefonu s Androidem. Doposud se při vývoji systému spoléhal na externího dodavatele, nyní ale část dotčené firmy koupil a vše bude vyvíjet sám.

Představení vlastního telefonu běžícím na systému Android bylo značné překvapení, které ještě završila zvláštní konstrukce dvou displejů. Microsoft tak potřeboval systém značně upravit, na což si vzal na pomoc externí firmu Movial, která se na podobné úpravy specializuje a pomáhala třeba Jolla Mobile s vývojem vlastního launcheru. S ohledem na blížící se vydání telefonu si ale Microsoft chce zajistit vlastní tým, a tak přistoupil k akvizici.

Nekupuje přitom celý Movial, ale pouze týmy sídlící v Rumunsku, USA a na Tchaj-wanu. Zbytek firmy zůstane i nadále fungovat a zaměří se převážně na kyberbezpečnost. Microsoft tak získá tým lidí, kteří pracovali na jeho telefonu, Surface Duo, a může tak na něj snadno navázat. Zároveň to ukazuje, že firma to s telefony s Androidem myslí vážně. Podle informací webu Windows Central je ve již ve vývoji i druhá generace Dua.

Chystají se i další aktualizace (konkrétně blížící se Android 11), a tak to vypadá, že tentokrát by mohly mít telefony od Microsoftu lepší budoucnost, než tomu bylo u minulého pokusu. Všichni si zajisté ještě pamatujeme, jak neslavně skončily poslední Windows Mobile.

Diskuze (22) Další článek: Červenec ve znamení cest na Mars: Mise mají naplánované hned tři země

Témata článku: Microsoft, Software, Hardware, Android, USA, Mobilní telefon, Akvizice, Surface, Smartphone, Launcher, Windows Mobile, Rumunsko, Bude, Vývoj, Duo, Část, Tchaj-wan, Windows Central, Telefon, Surface Duo, Software na Heureka.cz