Windows 10 | Aktualizace | Windows Update

Microsoft konečně opravil problémy s vyhledáváním v Průzkumníkovi, pomůže poslední kumulativní záplata

Listopadová aktualizace Windows 10 přidělala vrásky mnoha uživatelům. Ačkoli se jednalo o relativně malý update, který sliboval především vylepšení výkonu, nechtěným vedlejším efektem byly problémy s Průzkumníkem. Ten v některých případech zamrzal a nefungovalo klepnutí pravým tlačítkem myši do okna pro vyhledávání Windows Search.

Na celé situaci bylo poněkud paradoxní, že stejné problémy hlásili uživatelé, zapojení v programu Windows Insider, měsíc před oficiálním uvolněním inkriminované záplaty. Microsoft přesto aktualizaci pustil do světa a následky v podobě nespokojených uživatelů na sebe nenechaly dlouho čekat.

Velmi pomalá oprava

V polovině prosince Microsoft ohlásil, že pracuje na nápravě. V testovacím sestavení Windows 10 20H1, uvolněném v rámci programu Windows Insider, již fungovalo zobrazování náhledů souborů během psaní textu do vyhledávacího pole. Postupně se do testovacích sestavení vrátila zpět možnost klepnout pravým tlačítkem myši na vyhledávací lištu a vymazat poslední výsledky vyhledávání.

Tento týden byla konečně uvolněna kumulativní záplata KB4532695, určená pro Windows 10 sestavení 18362.628 a 18363.628, která řeší hned několik nahlášených problémů. Podle serveru Bleeping Computer je skutečně po instalaci aktualizace možné klepnout pravým tlačítkem myši do vyhledávacího panelu a vložit text.

Stále ale existuje prostor pro další zlepšení – například když se výsledky vyhledávání Windows Search zobrazují v rozevíracím seznamu, není možné odstranit ty, které se opakují nebo jsou nežádoucí. Možná se vyřešení tohoto problému dočkáme v některé z dalších oprav.

Co opravuje záplata KB4532695?

Na oficiální stránce Microsoft zmiňuje dlouhý seznam problémů, které kumulativní aktualizace opravuje. Podívejme se alespoň na některé z nich:

  • Zvyšuje přesnost ověřování obličeje Windows Hello.
  • Opravuje problém, spočívající ve změně pořadí dlaždic v nabídce Start, i když je jejich rozvržení uzamčeno.
  • Řeší problém, který způsoboval, že se při vyhledávání v Ovládacích panelech a Průzkumníkovi souborů objeví šedé pole.
  • Odstraňuje problém, který zabraňuje vyhledávacímu panelu Průzkumníka souborů vložit obsah schránky pomocí pravého tlačítka myši.
  • Opravuje chybu, která zabraňovala vyhledávacímu panelu Průzkumníka v přijímání uživatelských vstupů.
  • Řeší nežádoucí zavření dotykové klávesnice, když vyberete jakoukoli klávesu.
  • Odstraňuje problém, který v některých případech způsoboval chybu při odpojení flashdisku USB-C.
  • Řeší nesprávné zobrazování indikátorů offline a online souborů.

Aktualizaci můžete nainstalovat přes Windows Update, konkrétně přes Nastavení-Aktualizace a zabezpečení-Windows Update, kde je k dispozici jako volitelná aktualizace. Instalační balíček lze také stáhnout z Katalogu služby Microsoft Update.

Diskuze (9) Další článek: Boeing vycouval z projektu DARPA na vývoj hypersonické kosmické lodi

Témata článku: Microsoft, Windows, Windows 10, Aktualizace, Windows Insider, Windows Update, Windows Hello, Průzkumník, Pravé tlačítko, Tlačítko myši, Záplata, Bleeping Computer, Start, Windows Search, Myši, Vyhledávání, Tlačítko


Určitě si přečtěte

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 121

10 věcí, které jste odkládali „na jindy“, ale teď je konečně můžete udělat

10 věcí, které jste odkládali „na jindy“, ale teď je konečně můžete udělat

** Karanténní opatření nás drží doma a mnozí mají více času navíc ** Připomeneme proto často odkládané činnosti uživatelů počítačů ** Právě teď je ten správný okamžik, kdy se do nich pustit

Karel Kilián | 75Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor