Microsoft končí s vývojem Internet Exploreru pro Mac OS

Microsoft oznámil, že ukončí vývoj internetového prohlížeče Internet Explorer pro platformu Apple Macintosh. Používání vlastního browseru z dílny Apple je prý logickou volbou pro uživatele počítačů s nakousnutým jablkem ve znaku.
Microsoft končí s vývojem Internet Exploreru pro Mac OS

Produktová manažerka společnosti Microsoft z Macintosh Business Unit Jessica Sommersová v pátek oznámila, že s výjimkou dvou menších updatů pro Microsoft Internet Explorer 5 končí vývoj dalších verzí tohoto webového prohlížeče pro počítače Apple. Podle ní je mnohem přirozenější, že budou uživatelé OS X používat browser Safari, který vyvíjí samotná společnost Apple Computer. Přestože je Safari ve stádiu veřejného betatestování, odezva uživatelů je více než dobrá díky rychlosti práce a některým vychytávkám, jako je zabudovaný download manažer, dobrá podpora javy a likvidace pop-up reklamy přímo v browseru.

Klepněte pro větší obrázek

Sommersová přiznala, že Apple je v lepší pozici pro vytvoření kvalitního prohlížeče, protože má přístup k funkcím operačního systému, které Microsoft nemá. Tato stížnost je poněkud zábavná v okamžiku, kdy si uvědomíme, jaké tajnosti dělá se svými zdrojovými kódy Microsoft. Přerušení vývoje browseru je logickým krokem, podle výsledků testování je Safari 2x rychlejší při vykreslování html stránek než právě Internet Explorer 5.0 pro Macintosh.

Microsoft však nepřerušuje spolupráci s Apple Computer úplně, vývoj komerčních aplikací včetně nové Office pro Apple pokračuje. Podle Sommersové jsou vztahy Apple a Microsoftu „silné jako nikdy“

Microsoftu v současnosti patří 90 procent trhu s internetovými prohlížeči díky protiprávnímu jednání, které potopilo ve své době bezkonkurenční Netscape Navigator. Microsoft za svá „pochybení“ musel zaplatit (viz náš článek) 750 milionů dolarů majiteli Netscape, společnosti AOL. Apple používá přibližně 5 % majitelů počítačů. Takže se Microsoftu vývoj SW distribuovaného zdarma spíše nevyplácí a zrušení jeho vývoje ve chvíli, kdy jej konkurence jednoznačně předstihla je logické.

Témata článku: Apple, Internet Explorer, Browser, Jessica, Macintosh, Mac, OS X, Vývoj

25 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Jerry III 16. 6. 2003 21:07:38
    Ha? Mozilla taky podporuje nektery bastly IE (InnerHTML...
  • Vita 16. 6. 2003 15:51:32
    Cim si proboha apple podrizl vetev? Tim ze se M$ rozhodl ze nebude dal...
  • Vita 16. 6. 2003 15:47:08
    Pro vasi informaci, IE 5.2 na Macu ma podstatne lepsi podporu standardu...
Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí