Microsoft | Windows 10 | Windows Insider

Microsoft již testuje sdílení obrazovky z Androidu na počítač. Zatím jen u vybraných modelů

Snem Microsoftu je propojit mobilní systémy s Windows, k čemuž má nyní o krok blíže. Započal s testováním sdílení obrazovky mezi telefony s Androidem a Windows 10. Funkce je prozatím dostupná pouze pro Insidery a vyžaduje konkrétní hardware.

Nová aktualizace aplikace Váš telefon, která přichází společně s novým sestavením jarní aktualizace Windows, přináší krom možnosti správy SMS a fotografií i funkci ke sdílení obrazovky z telefonu. Po jejím zapnutí tak uvidíte kompletně celou obrazovku a můžete jej ovládat na dálku.

Klepněte pro větší obrázek
Po zapnutí uvidíte obrazovku svého telefonu.

To se může hodit třeba v případech, kdy služba má pouze mobilní aplikaci, ale vám se nechce brát si telefon do ruky. Otázkou je, jak bude spojení stabilní a použitelné, komunikace probíhá skrze Bluetooth, smartphone tak musíte mít poblíž počítače.

Novinka je dostupná uživatelům v programu Windows Insider s buildem 18356 (19H1), zároveň ale vyžaduje jeden z podporovaných smartphonů s Androidem ve verzi 7 a novější. Na seznam prozatím patří pouze Samsung Galaxy S8, S8+, S9 a S9+. Na straně počítače je pak navíc vyžadována podpora Bluetooth low energy. Prozatím se jedná o Surface Go, seznam by se měl ale postupně rozšiřovat.

Jak funguje aplikace váš telefon ve Windows nyní?

Diskuze (14) Další článek: Itálie zakázala neočkovaným dětem chodit do jeslí a školek

Témata článku: Microsoft, Windows, Android, Windows 10, Bluetooth, Windows Insider, Betaverze, Model, Sdílení, Vybraný model, Aplikace, Telefon, Obrazovka, Bluetooth Smart, Počítač, SMS

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk