Microsoft hýbe myšími kolečky

O inovaci týkající se kolečka na myši pro posunování dokumentů jsme už psali. Microsoft nyní představil detaily spolu s novou řadou polohovacích zařízení vybavených touto novinkou, která se nemusí každému líbit. Nové myši doplňuje také nový typ klávesnice a čtyři balíčky myši a klávesnice.
Microsoft hýbe myšími kolečky
Microsoft slaví dvacetileté výročí od uvedení první myši, která se proslavila dvojicí zelených tlačítek připomínajících oči. Jako dárek k narozeninám své hardwarové divize Microsoft uvádí na trh dvě bezdrátové optické myši a jednu s ocáskem, které kombinuje s vybranými klávesnicemi do čtyř bezdrátových sestav počítačové bižuterie. Všechny nové myši pracují s kolečkem „Tilt Wheel“, které umožňuje snadný posun textu v horizontálním směru či přepínání mezi aktivními aplikacemi. Optické myši mají díky novému optickému snímači vydržet až půl roku práce na dvě baterie. V případě nouze stačí pro napájení použít pouze jednu baterii nebo akumulátor. Všechna bezdrátová zařízení navíc pracují s novým přijímačem, který umí rozlišit 65 000 různých identifikačních kódů zařízení. Díky tomu Microsoft slibuje eliminaci problémů s křížením signálů mezi bezdrátovými zařízeními v místech s jejich větším výskytem.

V barvě nebo v kůži?

Vlajkovou myší společnosti Microsoft se svým uvedením na trh stane nová generace Wireless IntelliMouse Explorer. Ta bude vybavena kromě výklopného kolečka pěti tlačítky. Předběžná cena pro americký trh je stanovena na 55 amerických dolarů. Uživatelé si budou moci vybrat mezi několika barevnými verzemi, které zahrnují kovově šedou, modrou a platinovou. Čtvrtá verze Wireless IntelliMouse Explorer bude oděna v černé speciálně upravené kůži.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Ocelová modrá, brčálová a kovová červená.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Modrý měsíc, platinová a kovová šedá

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Kovová modrá, exkluzivní s černou kůží a sada s novou klávesnici.

Pro uživatele, kteří preferují pevné propojení myši s osobním počítačem, nabídne Microsoft svou vlajkovou loď bez bezdrátového adaptéru, zato se slušivým ocáskem. Díky vynechání bezdrátového pojítka klesne přepokládaná cena IntelliMouse Exploreru o deset dolarů ve srovnání s Wireless verzí. Barevná provedení budou shodná s bezdrátovým IntelliMouse Explorerem.

Za čtyřicet pět dolarů se bude prodávat také třítlačítková Wireless Optical Mouse dodávaná v kovově červeném, světle modrém a tmavém šedomodrém provedení. Je určena spíše náročnějším domácím uživatelům, čemuž odpovídají jasné barvy odlišné od seriozně působící řady IntelliMouse Explorer.

Kombinace myši a klávesnice je stále oblíbenějším způsobem nákupu nové počítačové bižuterie. Microsoft v této oblasti nezaostává za specializovanou konkurencí a s novými myškami dodává zároveň čtyři jejich kombinace s klávesnicemi. Wireless Optical Desktop Elite a Wireless Optical Desktop Pro nabízejí oba myš Wireless IntelliMouse Explorer, ale liší se klávesnicí. Desktop Elite je dodáván s klasickým rozložením kláves a podložkou pro zápěstí, která je protažena po levé straně klávesnice. Na takto vzniklé místo Microsoft umístil druhé „Tilt Wheel“ kolečko a dvojici tlačítek pro přepínání mezi aplikacemi. Pro verze je vybavená ergonomickou klávesnicí pro lepší psaní všemi deseti. Tato klávesnice rolovací kolečko na levoboku nemá. Obě sady mají kromě myši společnou také cenu, která je předběžně stanovena na 105 USD.

Méně náročným uživatelům jsou určeny Wireless Optical Desktop a Basic Wireless Optical Desktop za 85 respektive 65 dolarů.

Kývající se kolečko

Klepněte pro větší obrázekTechnologie „Tilt Wheel“ byla představena už minulý měsíc, ale teprve nyní poskytnul Microsoft více detailů. Slůvko „tilt“ znamení v angličtině naklonit, vychýlit, překlopit, převrhnout a v celku vystihuje princip, na kterém je patent společnosti Microsoft založen. Kolečko se totiž nejen točí, čímž dochází k posunu dokumentů či webových stránek, ale vyklání se do stran, což slouží k horizontálnímu pohybu v dokumentech. Změny dočkalo také využití kolečka místo třetího tlačítka. Při jeho stisku u obyčejných myší dojde k přepnutí módu pohybu, kdy se místo samotného monitoru pohybuje celý dokument ve směru, kterým táhneme myší. To podle Microsoftu není nutné, díky výkyvné funkci kolečka, a tak jeho stisku přiřadil funkci přepínání mezi spuštěnými aplikacemi. Tato změna se samozřejmě uživatelům může, ale také nemusí líbit. Pro hráče počítačových her nabízí výkyvné kolečko další možnosti využití - vyklopení kolečka totiž může sloužit k rychlému pohybu bokem (strafing) bez nutnosti hledat přepínač na klávesnici.

V České republice představí Microsoft své nové myši a klávesnice příští úterý 9. září, kdy zveřejní i doporučené ceny pro koncové uživatele.

Diskuze (76) Další článek: Chyba IE z 20. srpna je již zneužívána, jste zabezpečení?

Témata článku: Microsoft, Myši, Červené tlačítko, Elite, Shodná barva, Zelené tlačítko, Bezdrátová klávesnice s myší, Černá verze, Modré světlo, Rok práce, Dvacetileté výročí, Barevné provedení, Ergonomická klávesnice, Aktivní aplikace, Wireless, Identifikační kód, Přepnutí klávesnice, Změna klávesnice, Exkluzivní aplikace, Funkce počítačové klávesnice


Určitě si přečtěte

Nejlepší hardware: Skládáme nenáročnou sestavu i extrém na hry

Nejlepší hardware: Skládáme nenáročnou sestavu i extrém na hry

** Poradíme, jaký se teď vyplatí koupit hardware ** Procesory, desky, paměti, grafické karty... je z čeho vybírat ** Počítač ale nemusíte skládat, ukážeme i výhodné hotové počítače

Stanislav Janů | 8

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Elektřina se vyrábí v elektrárnách, ale do zásuvek v našich domovech to pak má ještě hodně daleko. Dnes se na tuhle dlouhou cestu podíváme.

David Polesný | 85

Modelářský zázrak: Maketa raketoplánu Columbia, která létá jako skutečná raketa

Modelářský zázrak: Maketa raketoplánu Columbia, která létá jako skutečná raketa

** Model raketoplánu Columbia od českého konstruktéra umí i létat ** Obdivuhodný model si vzal 1600 hodin práce ** Podívejte se na fotografie ze stavby a prvního letu

Karel Jeřábek | 20