Windows 10 | Aktualizace | October 2018 Update

Microsoft hlásí, že už opravil většinu problémů souvisejících s říjnovou aktualizací

Microsoft hlásí, že už opravil většinu problémů souvisejících s říjnovou aktualizací

Velká říjnová aktualizace Windows 10 přidělala mnoha uživatelům tohoto operačního systému vrásky na čele. Nyní je k dispozici nejnovější sestavení balíku, označovaného jako Windows 10 October 2018 Update. Přináší celou řadu oprav a dalších vylepšení.

Sestavení s číslem 17763.168, uvolněné minulý týden ve středu, opravuje problémy s ovládáním jasu monitoru, řeší potíže s asociací souborů k aplikacím a napravuje některé další zjištěné nedostatky.

Všechny kritické problémy vyřešeny!

Na oficiální stránce s výpisem všech provedených změn, souvisejících s aktualizací KB4469342, redmondský gigant zmiňuje prakticky všechny dosud známé problémy a označuje je jako vyřešené. Říjnová aktualizace je tak nyní dostupná pro další zařízení.

Problémy byly například s kompatibilitou aplikací od společností Morphisec a Cisco. Obě firmy vydaly aktualizace a Microsoft následně uvolnil říjnový update na stroje, které se předtím kvůli tomu potýkaly s potížemi. Podmínkou však je instalace nejnovější verze problematického softwaru.

Další chyba byla odhalena v listopadu, kdy se ukázalo, že aktualizace rozbíjí synchronizaci se službou iCloud. Apple s Microsoftem pracovali na nápravě, výsledkem je nová verze klientské aplikace, která již s říjnovým aktualizačním balíčkem funguje bez jakýchkoli problémů. Microsoft tedy povolil instalaci updatu na stroje s aktualizovanou aplikací.

Jak bylo zmíněno výše, opravena byla i chyba, týkající se asociace souborů s aplikacemi. Ta byla objevena v listopadu a spočívala v nemožnosti změnit aplikaci, která má jako výchozí otevírat soubory určitého typu. Ještě v listopadu Microsoft tento problém potvrdil a vydal opravu.

Klepněte pro větší obrázek
Opravena byla i chyba, týkající se asociace souborů s aplikacemi

Další nepříjemností bylo neukládání nastavení úrovně jasu obrazovky. V tomto případě někteří uživatelé hlásili, že po restartu systému dojde k obnovení původní hodnoty a nastavení je nutné provést znovu.

Tento týden očekáváme v rámci pravidelných „aktualizačních úterků“ vypuštění nových kumulativních aktualizací pro Windows 10, které budou řešit další zjištěné nedostatky dubnových i říjnových updatů.

Diskuze (42) Další článek: Toshiba navázala na Google Glass. Její chytré brýle ale na ulici neuvidíte

Témata článku: Microsoft, Windows, Windows 10, Operační systémy, Aktualizace, October 2018 Update, Problematický software, Aktualizovaná aplikace, Říjnový update, Jas, Kritický problém, Asociace, Operační systém, Nejnovější verze, Říjnová aktualizace, Určitý typ, Většina problémů, Klientská aplikace, Provedená změna, Soubor, Nová verze, Update, Původní hodnota, Celá řada, Aplikace, HP monitory na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Chcete zhubnout? Vynechte snídani!

Chcete zhubnout? Vynechte snídani!

** Vydatná snídaně patří přinejmenším půlstoletí k pilířům zdravé výživy ** Jenže lidé po celá tisíciletí nezačínali den tím, že si nacpali břicha a vyrazili za obživou ** Současné výzkumy nedokazují, že by vydatná snídaně pomáhala hubnout

Jaroslav Petr | 50

Ověřte si, jak je na tom váš disk nebo SSD: 8 tipů na aplikace, které vám to řeknou

Ověřte si, jak je na tom váš disk nebo SSD: 8 tipů na aplikace, které vám to řeknou

** Na pevných discích bývá uloženo to nejcennější – naše data ** Sledujte jejich „zdravotní stav“ pomocí jednoho z nástrojů ** Případné problémy díky nim odhalíte dříve než nastanou

Karel Kilián | 22Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test androidů do 6 500 Kč

Tipy na starší foťáky za super cenu

Důkladný test sportovních kamer

Dárek pro každého: první vydání Computeru