Windows 10 | October 2018 Update | Aktualizace

Microsoft hlásí, že už opravil většinu problémů souvisejících s říjnovou aktualizací

Microsoft hlásí, že už opravil většinu problémů souvisejících s říjnovou aktualizací

Velká říjnová aktualizace Windows 10 přidělala mnoha uživatelům tohoto operačního systému vrásky na čele. Nyní je k dispozici nejnovější sestavení balíku, označovaného jako Windows 10 October 2018 Update. Přináší celou řadu oprav a dalších vylepšení.

Sestavení s číslem 17763.168, uvolněné minulý týden ve středu, opravuje problémy s ovládáním jasu monitoru, řeší potíže s asociací souborů k aplikacím a napravuje některé další zjištěné nedostatky.

Všechny kritické problémy vyřešeny!

Na oficiální stránce s výpisem všech provedených změn, souvisejících s aktualizací KB4469342, redmondský gigant zmiňuje prakticky všechny dosud známé problémy a označuje je jako vyřešené. Říjnová aktualizace je tak nyní dostupná pro další zařízení.

Problémy byly například s kompatibilitou aplikací od společností Morphisec a Cisco. Obě firmy vydaly aktualizace a Microsoft následně uvolnil říjnový update na stroje, které se předtím kvůli tomu potýkaly s potížemi. Podmínkou však je instalace nejnovější verze problematického softwaru.

Další chyba byla odhalena v listopadu, kdy se ukázalo, že aktualizace rozbíjí synchronizaci se službou iCloud. Apple s Microsoftem pracovali na nápravě, výsledkem je nová verze klientské aplikace, která již s říjnovým aktualizačním balíčkem funguje bez jakýchkoli problémů. Microsoft tedy povolil instalaci updatu na stroje s aktualizovanou aplikací.

Jak bylo zmíněno výše, opravena byla i chyba, týkající se asociace souborů s aplikacemi. Ta byla objevena v listopadu a spočívala v nemožnosti změnit aplikaci, která má jako výchozí otevírat soubory určitého typu. Ještě v listopadu Microsoft tento problém potvrdil a vydal opravu.

Klepněte pro větší obrázek
Opravena byla i chyba, týkající se asociace souborů s aplikacemi

Další nepříjemností bylo neukládání nastavení úrovně jasu obrazovky. V tomto případě někteří uživatelé hlásili, že po restartu systému dojde k obnovení původní hodnoty a nastavení je nutné provést znovu.

Tento týden očekáváme v rámci pravidelných „aktualizačních úterků“ vypuštění nových kumulativních aktualizací pro Windows 10, které budou řešit další zjištěné nedostatky dubnových i říjnových updatů.

Diskuze (42) Další článek: Toshiba navázala na Google Glass. Její chytré brýle ale na ulici neuvidíte

Témata článku: Microsoft, Windows 10, Windows, Operační systémy, October 2018 Update, Aktualizace, Asociace, Provedená změna, Nová verze, Kritický problém, Většina problémů, Operační systém, Aktualizovaná aplikace, Říjnový update, Aplikace, Známý problém, Celá řada, Klientská aplikace, Soubor, Update, Nejnovější verze, Problematický software, Určitý typ, Původní hodnota, Oficiální stránka


Určitě si přečtěte

Google Mapy vs. Mapy.cz: Které internetové mapy jsou lepší?

Google Mapy vs. Mapy.cz: Které internetové mapy jsou lepší?

** Jsou lepší mapy od Googlu, nebo ty od Seznamu? ** Má být mapa především tradiční mapou, nebo spíše asistentem? ** Vyslechněte si argumenty a hlasujte, na jaké straně jste vy

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 78

Co udělat s novým počítačem s Windows, než ho začnete používat

Co udělat s novým počítačem s Windows, než ho začnete používat

** Čerstvě zakoupený počítač je vhodné trochu připravit ** Věnujte pozornost instalaci a předinstalovaným aplikacím ** Zamyslete se nad zálohou a antivirem

David Polesný | 83

Zapomeňte na kabely, vědci už mají prototyp 120kW bezdrátové nabíječky pro elektromobily

Zapomeňte na kabely, vědci už mají prototyp 120kW bezdrátové nabíječky pro elektromobily

** Vědci představili prototyp výkonné bezdrátové nabíječky pro elektromobily ** I přes vysoký výkon se pyšní vysokou efektivitou ** Bude budoucnost nabíjení elektromobilů bezdrátová?

Karel Javůrek | 56

Apple ukázal novinky: iPad Pro má překonat notebooky a vrací se Mac mini!

Apple ukázal novinky: iPad Pro má překonat notebooky a vrací se Mac mini!

** Apple v New Yorku představoval počítačové novinky ** iPad Pro prý zatočí s notebooky ** Dočkali jsme se také návratu Mac mini

Jakub Čížek | 81