Windows 10 | Aktualizace | October 2018 Update

Microsoft hlásí, že už opravil většinu problémů souvisejících s říjnovou aktualizací

Microsoft hlásí, že už opravil většinu problémů souvisejících s říjnovou aktualizací

Velká říjnová aktualizace Windows 10 přidělala mnoha uživatelům tohoto operačního systému vrásky na čele. Nyní je k dispozici nejnovější sestavení balíku, označovaného jako Windows 10 October 2018 Update. Přináší celou řadu oprav a dalších vylepšení.

Sestavení s číslem 17763.168, uvolněné minulý týden ve středu, opravuje problémy s ovládáním jasu monitoru, řeší potíže s asociací souborů k aplikacím a napravuje některé další zjištěné nedostatky.

Všechny kritické problémy vyřešeny!

Na oficiální stránce s výpisem všech provedených změn, souvisejících s aktualizací KB4469342, redmondský gigant zmiňuje prakticky všechny dosud známé problémy a označuje je jako vyřešené. Říjnová aktualizace je tak nyní dostupná pro další zařízení.

Problémy byly například s kompatibilitou aplikací od společností Morphisec a Cisco. Obě firmy vydaly aktualizace a Microsoft následně uvolnil říjnový update na stroje, které se předtím kvůli tomu potýkaly s potížemi. Podmínkou však je instalace nejnovější verze problematického softwaru.

Další chyba byla odhalena v listopadu, kdy se ukázalo, že aktualizace rozbíjí synchronizaci se službou iCloud. Apple s Microsoftem pracovali na nápravě, výsledkem je nová verze klientské aplikace, která již s říjnovým aktualizačním balíčkem funguje bez jakýchkoli problémů. Microsoft tedy povolil instalaci updatu na stroje s aktualizovanou aplikací.

Jak bylo zmíněno výše, opravena byla i chyba, týkající se asociace souborů s aplikacemi. Ta byla objevena v listopadu a spočívala v nemožnosti změnit aplikaci, která má jako výchozí otevírat soubory určitého typu. Ještě v listopadu Microsoft tento problém potvrdil a vydal opravu.

Klepněte pro větší obrázek
Opravena byla i chyba, týkající se asociace souborů s aplikacemi

Další nepříjemností bylo neukládání nastavení úrovně jasu obrazovky. V tomto případě někteří uživatelé hlásili, že po restartu systému dojde k obnovení původní hodnoty a nastavení je nutné provést znovu.

Tento týden očekáváme v rámci pravidelných „aktualizačních úterků“ vypuštění nových kumulativních aktualizací pro Windows 10, které budou řešit další zjištěné nedostatky dubnových i říjnových updatů.

Diskuze (42) Další článek: Toshiba navázala na Google Glass. Její chytré brýle ale na ulici neuvidíte

Témata článku: Microsoft, Windows 10, Windows, Operační systémy, Aktualizace, October 2018 Update, Soubor, Jas, Nová verze, Update, Říjnová aktualizace, Říjnový update, Aplikace, Oficiální stránka, Klientská aplikace, Původní hodnota, Operační systém, Problematický software, Celá řada, Asociace, Provedená změna, Známý problém, Nejnovější verze, Cisco, Aktualizovaná aplikace


Určitě si přečtěte

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

** Sonda LRO pořídila z oběžné dráhy Měsíce zajímavé snímky ** Jsou na nich vidět artefakty všech misí programu Apolla, které přistály na povrchu Měsíce ** Jde například o části lunárních modulů, rovery a dokonce i vlajky

Petr Kubala | 69

22 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

22 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

** Prohlížeč Chrome obsahuje širokou škálu funkcí, neumí ale všechno ** Jeho schopnosti můžete rozšířit pomocí rozšíření ** Vybrali jsme pro vás zajímavé a užitečné doplňky

Karel Kilián | 16

Čistič moře nejenže nefunguje, ale navíc se láme

Čistič moře nejenže nefunguje, ale navíc se láme

** Zařízení v hodnotě 40 milionů dolarů mělo sbírat z hladiny oceánu plovoucí plastový odpad ** Mise ale nenaplňuje očekávání ** Šest set metrů dlouhé monstrum nejen moře nečistí, ale navíc rozpadá

Jaroslav Petr | 25Aktuální číslo časopisu Computer

Jak nastavit a ochránit nový mobil

Velký test bezdrátových klávesnicí a myší

Počítače v roce 2019

Srovnání barevných laserových multifunkcí