Microsoft | Prohlížeče | Edge

Edge 125 přidává osobní oblíbené položky do týmových pracovních prostorů

Od loňska víme, že v propadlišti dějin skončí Microsoft Defender Application Guard. Poskytoval ochranu v podobě izolace založené na kontejnerovém přístupu. V Edgi jste díky němu s větším klidem mohli otevírat potenciálně škodlivé a nedůvěryhodné weby – zvláštní okno běželo ve virtualizaci díky technologii Hyper-V.

Funkce je primárně určena podnikům, které si ovšem musí najít alternativu. Teď v květnu končí Defender Application Guard jako doplněk pro Edge, který byl k dispozici ve Storu. S ním jste mohli izolovaně otevírat jednotlivé webové stránky. Microsoft starší řešení nahrazuje Edgem pro firmy, do něhož přidal bezpečnostní funkce navíc.

Ted už pojďme ke hmatatelným novinkám, s nimiž se vytasil Edge 125. Dvě z nich souvisí s pracovními prostory. V nich více lidí vidí stejné stránky jako ostatní, což usnadňuje spolupráci na projektech. Každý prostor si můžete pojmenovat a rozlišit barevně. Nově bude okno rozlišené barevnou linkou kolem okna.

Edge 125 (1).png
Pracovní prostory byly barevně odlišené takhle,
Microsoft časem zapne také barevnou linku kolem okna

Dosud to bylo tak, že zvolená barva vyplnila záhlaví okna v horizontálním zobrazení pásu karet, resp. některá tlačítka ve vertikálním stylu zobrazení. Barevná linka bude zřejmě doplněk k dosavadnímu zabarvení, ale ověřit to nemůžu. Nejen že jsou nové verze prohlížeče distribuovány řízeně, Microsoft řízeně zapíná i samotné nové funkce.

Získáte je tedy náhodně v nadcházejících dnech a týdnech. Totéž platí pro druhý přídavek. V pracovních prostorech uvidíte své oblíbené položky na liště (Ctrl+Shift+B). V těchto sdílených relacích jste dosud měli k dispozici jen ty položky, které jste pro potřeby pracovního prostorou k oblíbeným přidali. Teď se osobní kolekce přidá k té pracovní, kterou v pracovním prostoru najdete také.

Edge 125 (3).png
Totéž jako obrázek výše, jen v klasickém horizontálním uspořádání

Vývojový tým dále zlepšuje kopírování a vkládání v případech, kdy si firma platí a používá Microsoft Purview, aby zabezpečila svá data. Funkce pro vkládání do podporovaných prohlížečů nově potvrdí, že vložení proběhlo v pořádku.

Zdroje: poznámky k vydání Edge

Novinky v Microsoft Edgi

V pravidelně aktualizovaném článku sledujeme novinky v prohlížeči Edge od verze 94. Jaké aspekty produktu výrobce postupně přidal, vzal nebo upravil, zjistíte na dalších listech.

Diskuze (60) Další článek: Scarlett Johansson žaluje OpenAI kvůli neoprávněnému použití jejího hlasu. Altman ji chtěl kvůli filmu Her

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,