Microsoft | Surface | Patenty

Microsoft dostal nápad: Roztrhne Surface Neo a udělá tablet se dvěma samostatnými displeji

Na veřejnost prosákl nedávno schválený patent Microsoftu, který ukazuje na elektronické zařízení složené ze dvou displejů, přičemž je ale možné displeje od sebe odepnout. V podstatě se tak jedná o dva tablety, které lze připojit k sobě a používat jako jeden. 

Připojovat dva tablety k sobě společným kloubem by se mohlo zdát jako bláznivý nápad, ale skutečnost je trochu jiná. Patent totiž předpokládá, že výpočetní výkon bude jen v jedné části a druhá poslouží jen jako volitelný interface. V podstatně si představte současný klasický Surface či jiný „tabletonotebook“ s odnímatelnou klávesnicí, ale místo té klávesnice bude druhý displej sloužící jako virtuální klávesnice, ale v případě potřeby i jako rozšíření pracovní plochy.

Patent navazuje na již představené dvoudisplejové zařízení Surface Neo. Nový nápad spočívá tedy pouze v tom, že spodní displej bude možné odtrhnout. To bude o dost komplikovanější než v případě klávesnice, displej totiž vyžaduje náročnější konektorové připojení z důvodu přenosu obrazu a napájení. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Surface Neo

Přenos dat či energie mezi jednotlivými částmi patent neřeší, zaměřuje se jen na řešení spojení obou částí. Bude se zde spoléhat na magnetický úchyt s permanentními magnety zesílenými uspořádáním dle principu Halbachova pole. 

Kdy a zda vůbec se takového zařízení dočkáme, to samozřejmě nevíme. Patent teď slouží spíše jen jako vhled do duší inženýrů Microsoftu. Současným trendem u Microsoftu jsou jednoznačně zařízení s více displeji, pro které bude optimalizovaný nový systém Windows 10X. V příštím roce přijdou na trh zařízení jako je Surface Neo, které umožní své dva displeje překlápět, v dalším roce můžeme klidně očekávat u možnost odtržení. 

Zdroj: Windowslatest

Diskuze (12) Další článek: Jediná injekce vyléčí Parkinsonovu chorobu do pár měsíců. Minimálně u myší

Témata článku: Microsoft, Surface, Klávesnice, Windows 10X, Patenty, Displej, Surface Neo, Nápad, Patent, Tablety, DISMicrosoft prvně zmínil Windows 10 21H2. Desítky na podzim dostanou nové funkce
Lukáš Václavík
Windows InsiderWindows 10Microsoft
Remake hororu Dead Space možná cílí už na druhou část příštího roku

Remake hororu Dead Space možná cílí už na druhou část příštího roku

Návratu do vesmíru se možná dočkáme rychleji, než jsme si mysleli.

Michal Maliarov
Horor
Hry zadarmo nebo se slevou: letní akce PlayStationu a válečný Verdun zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: letní akce PlayStationu a válečný Verdun zdarma

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce