Windows 10 | Antivirus | Windows Defender

Microsoft Defender je jeden z nejlepších antivirových programů, tvrdí výsledky AV-TESTu

Dávno jsou pryč doby, kdy bylo antivirové řešení od Microsoftu, známé pod původním názvem Security Essentials, spíše k smíchu nebo k pláči. V uplynulých letech se Defender zlepšil v mnoha směrech, což potvrzuje nejen spokojenost ze strany uživatelů, ale i výsledky celé řady testů.

Potvrzují to i poslední výsledky publikované německou nezávislou organizací AV-TEST, která podle různých kritérií posuzuje a hodnotí antivirové a bezpečnostní programy pro operační systémy Windows. MacOS a Android. V srpnovém vydání zabodoval Microsoft Defender Antivirus, který dokázal identifikovat 100 % všech škodlivých aplikací.

Defender na vrcholu slávy

AV-TEST průběžně hodnotil 22 bezpečnostních produktů pro domácí uživatele, které testoval v jejich výchozím nastavení, přičemž vždy používal nejnovější veřejně dostupnou verzi. Testování je zaměřeno na realistické testovací scénáře, ve kterém jsou produkty postaveny proti hrozbám z reálného světa.

Podle zveřejněné zprávy je Defender nejlepším antivirovým nástrojem pro počítače se systémem Windows 10. Bezplatný antivirový software od Microsoftu obsadil první místo v tomto žebříčku podruhé za sebou.

Test hodnotí produkty ve třech klíčových oblastech: výkon, ochrana a použitelnost. Defenderu se podařilo získat maximální hodnocení (tj. 6 bodů ze šesti možných) ve všech třech kategoriích. Zpráva vychází ze vzorků shromážděných v průběhu července a srpna.

Další premianti

Maximálního skóre ve všech třech oblastech dosáhlo ještě sedm dalších programů – jmenovitě: AhnLab V3 Internet Security, Avira Antivirus Pro 15.0, F-Secure SAFE 17, Gdata Internet Security 25.5, Kaspersky Internet Security 20.0, McAfee Total Protection 23.0 a Norton 360 22.20.

Defender je bezplatný antivirový nástroj dodávaný se systémem Windows 10, což znamená, že za něj není nutné platit zvlášť. Placené antivirové nástroje třetích stran nabízejí další funkce, jako je například integrovaný firewall, ochrana identity a další, jež v antiviru od Microsoftu v současné době chybí.

Defender je pravidelně aktualizován o nové definice škodlivých aplikací. Poslední aktualizace funkcí přinesla například ochranu proti potenciálně nežádoucím programům (PUA). Výsledky AV-TESTu jsou dalším důkazem toho, že integrovaný antivirový systém Windows 10 dokáže udržet na uzdě i nejnovější hrozby.

Mohlo by vás zajímat video: nejlepší antiviry zdarma:

Diskuze (30) Další článek: Ochráncům autorských práv se nelíbí stahování videí z YouTubu, zasáhli proti oblíbenému nástroji

Témata článku: Microsoft, Windows, Internet, Android, Windows 10, macOS, Antivirus, Viry, Windows Defender, Microsoft Defender, PUA, Aplikace, McAfee Total Protection, Produkt, Security Essentials, Defender, Nejlepší, Avira, Antivirový program, Premia, TES, AV-Test, Nástroj, GDA, F-Secure Safe, Telefony s Androidem na Heureka.czRecenze reMarkable 2. Geniální zápisník, úžasná technologie a e-ink rychlejší než iPad

Recenze reMarkable 2. Geniální zápisník, úžasná technologie a e-ink rychlejší než iPad

** Hybrid tabletu a čtečky je špičkovým kusem hardwaru. ** Výrazně se omezuje na použití jako zápisníku a čtení. ** Ani u tohoto typu zařízení se nevyhneme předplatnému.

Stanislav Janů
reMarkableE-inkTesty
Ušetříte za data. Návod, jak na YouTube poslouchat jen zvuk

Ušetříte za data. Návod, jak na YouTube poslouchat jen zvuk

Na YouTube existuje spousta videí, u kterých stačí pouze poslouchat zvuk. Zásadně se tím sníží objem přenesených dat.

Jiří Kuruc
YouTubeTipy
Tak nám hacknuli Nvidii. Útočníci vyhrožují a na internet unikají tajné materiály o grafikách i DLSS

Tak nám hacknuli Nvidii. Útočníci vyhrožují a na internet unikají tajné materiály o grafikách i DLSS

** Hackeři zaútočili na Nvidii ** Získali tajná data i zdrojové kódy ** Na internetu se začínají objevovat plány budoucích grafických karet

Karel Javůrek
Grafické kartyHackingNvidia
Srovnávací test chytrých hodinek do 2000 Kč. Dříve vyhozené peníze, dnes už ty nejlepší dávají smysl

Srovnávací test chytrých hodinek do 2000 Kč. Dříve vyhozené peníze, dnes už ty nejlepší dávají smysl

Vybrali jsme osm chytrých hodinek s cenou maximálně 2 000 Kč. Díky nim můžete mít všechny notifikace hezky po ruce, případně vědět, jak moc jste se dnes hýbali nebo jak dobře, či špatně jste spali.

Jakub Michlovský
SrovnáníHodinky
Jak dobře vybrat disk SSD. Drahé jsou zbytečné, ty nejlevnější špatné

Jak dobře vybrat disk SSD. Drahé jsou zbytečné, ty nejlevnější špatné

** Vybrat správný disk SSD není příliš složité ** Na některé důležité parametry si ale musíte dát pozor ** Výrobcům se dá věřit, udávané rychlosti jsou dosažitelné

Jiří Kuruc
Jak vybratSSD
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se zase objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se zase objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce
Mapy GoogleStreet View
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows