Windows | Microsoft | CCleaner

Microsoft dal stopku oblíbenému CCleaneru. Na oficiálních fórech je zakázaný

CCleaner i v dnešní době patří k oblíbeným programům na čištění disku a registrů ve Windows. Často ale může nevhodným nastavením mazat i to, co by neměl a ve finále tak způsobovat problémy. Microsoft nyní odkazy na tento program v rámci svých fór zakázal.

Omezení se týká diskusních fór Microsoftu, ve kterých je možné s komunitou řešit problémy s počítačem. Webu HTNovo se podařilo získal seznam zakázaných domén, na které nelze z fór odkazovat - je jich pouze 11 a jednou z nich je právě i ccleaner.com. Po publikování odkazu v rámci příspěvku bude vždy odkaz odstraněn. Black list byl údajně zaveden teprve nedávno a informováni byli pouze moderátoři skupin. Ti také budou moci ve výjimečných případech odkaz i přes zákaz publikovat.

Klepněte pro větší obrázek 
CCleaner se dostal na zakázanou listinu. (Foto: HTNovo)

Program jako takový v minulosti koupil Avast, nevyhnuly se mu ale problémy s šířením malwaru či nekompatibilitou s Windows 10. Stále si ale udržuje popularitu mezi uživateli i kvůli své jednoduchosti. Skrze něj totiž můžete nejen mazat přebytečné záznamy v registrech, ale i zbytečné soubory na disku a optimalizovat lze i start systému. Nesprávným nastavením ale může mnohdy přivodit více škody, nežli užitku a to bude zřejmě i důvod zákazu doporučování ze strany Microsoftu.

Jak vyčistit disk Windows bez instalace programů?

Zdroj: MSPoweruser

 
Diskuze (81) Další článek: OK, Laura! Škoda má novou digitální asistentku do auta. Rozumí i česky

Témata článku: Software, Windows, Microsoft, Windows 10, Windows 7, Avast, Windows 8, CCleaner, Start systému, Zak, Disk, Odkaz, Stopka, Oficiální fórum, Fórum, Registr, Fór, CCleaneruTeac PD-301DAB-X: kompaktní CD přehrávač s DAB/FM tunerem pro konzervativce [test]

Teac PD-301DAB-X: kompaktní CD přehrávač s DAB/FM tunerem pro konzervativce [test]

Teac na konzervativní publikum, které doposud nesklouzlo k „počítačovému“ řešení se streamingem, ale přeci jen tu a tam už chce nějaké moderní možnosti. K dobrému základnímu CD přehrávači přidává možnost poslechu rádia a přehrávání digitální souborů.

Daniel Březina
Teac
Kam oko dohlédne: Test prohnutého 49" monitoru AOC AG493UCX

Kam oko dohlédne: Test prohnutého 49" monitoru AOC AG493UCX

Pokud jsou hry vaší opravdovou vášní, pak není 29 tisíc korun za tu nejdůležitější část až tak moc. Současně jde o cenu, kdy máte právo být nároční na kvalitu a dodatečnou výbavu. Splní to AOC?

Jiří Kuruc
Články z ComputeruMonitoryTesty
25 filmů, které musíte vidět, dokud jste ještě na světě. Víme, kde si je můžete pustit online

25 filmů, které musíte vidět, dokud jste ještě na světě. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme 25 jedinečných filmů napříč žánry a historií. Nabídnou to nejzajímavější ze světové i české filmové tvorby. Je to základní výběr, který byste podle nás měli vidět, pokud chcete mít přehled o kinematografii.

Vojtěch Malý
Filmy, které musíte vidět