Windows 10 | November 2019 Update | May 2019 Update

Microsoft čistí Windows 10. Zabíjí aplikaci Lidé a některé další funkce

Společně s příchodem nové podzimní verze zveřejnil Microsoft i seznam funkcí, u kterých ukončuje vývoj a je tak pravděpodobné, že je z následujících verzí systému odstraní. Jedná se například o celou aplikaci lidé včetně části na hlavní panelu.

Aplikaci Lidé (v angličtině People) Microsoft uvedl v rámci Fall Creators Update. To byla jedna z posledních aktualizací, kdy se v Redmondu snažili přidávat do Windows funkce pro kreativce. Společně totiž přišlo třeba i Malování 3D či celé rozhraní Windows Ink. Od té doby se ale Microsoft soustředí spíše na podnikové funkce a vracení Desítek zpátky k Sedmičkám.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Panel lidé již v základu ani není připnutý na hlavním panelu, stále je ale možné si jej aktivovat.

Zatímco panel pro malování byl ze systému téměř celý odstraněn (zbyly z něj pouze dva odkazy na aplikaci Whiteboard a výstřižek obrazovky, Lidé ještě lze aktivovat v plné podobě. Aplikace jako taková slouží pro sdružování kontaktů z podporovaných služeb, například tedy z e-mailu, Skypu či Telegramu (pokud používáte klienta Unigram).

Nepřežijí i další funkce

Součástí je i možnost připnutí kontaktů na hlavní panel a tím pádem mít jednotlivé konverzace vždy po ruce. Funkci ale zřejmě nikdo příliš nepoužíval a tak například u nových instalací Windows je z hlavního panelu skrytá a ani nezískala světlý režim společně se zbytkem systému v rámci May 2019 Update.

Nyní dostává finální stopku a Microsoft uvádí, že celá aplikace již nadále není vyvíjena a může být z následujících verzí odstraněna. Týká se to ale i dalších. není tomu dávno, kdy firma představila možnost pro komunitu, jak zasahovat do překladů Windows za pomoci záložky Jazyková komunita. Ta je nyní odstraňována a k hlášení bude sloužit pouze klasické Centrum Feedback.

Microsoft ale zabíjel i v předchozích verzích – od května je ukončena například aplikace Tisk 3D a na podzim minulého roku Výstřižky. Ty například v systému stále najdete, jsou ale nahrazovány moderní alternativou Výstřižek a skica.

Kompletní seznam odstraňovaných funkcí naleznete na webu Microsoftu.,

Jak propojit počítač s Windows a telefon? Poradíme:

Zdroj: TechRadar

Diskuze (101) Další článek: Muskova Boring Company začala pracovat na tunelech pod Las Vegas

Témata článku: Software, Microsoft, Windows, Windows 10, Operační systémy, Aktualizace, Microsoft Store, Telegram, November 2019 Update, May 2019 Update, Fall Creators Update, Skype, Windows Update, Redmond, People, Centrum Feedback, Unigram, Panel, Windows Ink, Funkce, Verze, Výstřižek, Aplikace, Desítka, Microsoft uvádět


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 10

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 63

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 109


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky