Windows 10 | November 2019 Update | May 2019 Update

Microsoft čistí Windows 10. Zabíjí aplikaci Lidé a některé další funkce

Společně s příchodem nové podzimní verze zveřejnil Microsoft i seznam funkcí, u kterých ukončuje vývoj a je tak pravděpodobné, že je z následujících verzí systému odstraní. Jedná se například o celou aplikaci lidé včetně části na hlavní panelu.

Aplikaci Lidé (v angličtině People) Microsoft uvedl v rámci Fall Creators Update. To byla jedna z posledních aktualizací, kdy se v Redmondu snažili přidávat do Windows funkce pro kreativce. Společně totiž přišlo třeba i Malování 3D či celé rozhraní Windows Ink. Od té doby se ale Microsoft soustředí spíše na podnikové funkce a vracení Desítek zpátky k Sedmičkám.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Panel lidé již v základu ani není připnutý na hlavním panelu, stále je ale možné si jej aktivovat.

Zatímco panel pro malování byl ze systému téměř celý odstraněn (zbyly z něj pouze dva odkazy na aplikaci Whiteboard a výstřižek obrazovky, Lidé ještě lze aktivovat v plné podobě. Aplikace jako taková slouží pro sdružování kontaktů z podporovaných služeb, například tedy z e-mailu, Skypu či Telegramu (pokud používáte klienta Unigram).

Nepřežijí i další funkce

Součástí je i možnost připnutí kontaktů na hlavní panel a tím pádem mít jednotlivé konverzace vždy po ruce. Funkci ale zřejmě nikdo příliš nepoužíval a tak například u nových instalací Windows je z hlavního panelu skrytá a ani nezískala světlý režim společně se zbytkem systému v rámci May 2019 Update.

Nyní dostává finální stopku a Microsoft uvádí, že celá aplikace již nadále není vyvíjena a může být z následujících verzí odstraněna. Týká se to ale i dalších. není tomu dávno, kdy firma představila možnost pro komunitu, jak zasahovat do překladů Windows za pomoci záložky Jazyková komunita. Ta je nyní odstraňována a k hlášení bude sloužit pouze klasické Centrum Feedback.

Microsoft ale zabíjel i v předchozích verzích – od května je ukončena například aplikace Tisk 3D a na podzim minulého roku Výstřižky. Ty například v systému stále najdete, jsou ale nahrazovány moderní alternativou Výstřižek a skica.

Kompletní seznam odstraňovaných funkcí naleznete na webu Microsoftu.,

Jak propojit počítač s Windows a telefon? Poradíme:

Zdroj: TechRadar

Diskuze (101) Další článek: Muskova Boring Company začala pracovat na tunelech pod Las Vegas

Témata článku: Software, Microsoft, Windows, Windows 10, Operační systémy, Aktualizace, Microsoft Store, November 2019 Update, Telegram, May 2019 Update, Fall Creators Update, Skype, Windows Update, Redmond, Funkce, People, Unigram, Microsoft uvádět, Verze, Panel, Windows Ink, Aplikace, Desítka, Výstřižek, Centrum Feedback


Určitě si přečtěte

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 34

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 96

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 99


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky