Windows 10

Microsoft chystá změny ve Windows 10. Nové funkce budou nezávislé na verzi systému

Aktuální strategie Microsoftu je taková, že velké verze Windows vychází co půl roku. To porušil v loňském roce na podzim, kdy se jednalo jen o malý skok. A jak to vypadá, ke změnám dojde i v budoucnu. Novinky totiž bude dodávat do systému postupně. Prvně si vše vyzkouší na Insiderech.

Microsoft má program Windows Insider již od samotného počátku Windows 10 a slouží k tomu, aby mohl společně s uživateli testovat nové verze systému ještě dříve, než se dostanou mezi běžné lidi. Postupem času přišly jednotlivé kanály, které umožňují ovlivnit, jak rané aktualizace získáte. Nyní zřejmě dojde ke změně v rámci Fast Ring – tedy skupiny uživatelů s nejranějšími verzemi.

Hlavním rozdílem má být systém vydávání nových funkcí. V rámci Fast Ringu by měly být dostupné všechny, které Microsoft chystá bez ohledu na to, v jak rané fázi testování se nachází a zda se objeví v příští, nebo až některé další velké aktualizaci Windows. Pomalejší Slow Ring by pak měl dostat již verzi systému, která vyjde v následujících měsících – teď nás konkrétně čeká v březnu či dubnu.

Funkce instalované z Microsoft Store

Na internet ale prosákly i informace o tom, že se možná dočkáme instalace funkcí přímo z Microsoft Store. Zde byl totiž objeven Windows Feature Experience Pack. Informoval o tom web Windows Latest. Jednalo by se tak konečně o naplnění vize Microsoftu o oddělení jádra Windows od zbytku. Uživatel by si tak mohl pořídit základní Windows a až poté dokoupit či doinstalovat jen ty funkce, které potřebuje.

Zároveň by mohl Microsoft přenést i sem svůj systém předplatného, které již úspěšně zavedl v rámci balíku Office. Nelze ale očekávat, že by Microsoft zničeho nic chtěl za některé doposud dostupné funkce ve Windows měsíční poplatek. Systém by ale mohl využít například v chystaném Windows 10X. Zde se má jednat v jádru o klasická Windows, ale s lehce pozměněným rozhraním a některými dalšími funkcemi pro speciální typ zařízeních se dvěma displeji.

Letos nás tak zřejmě kromě dvou velkých aktualizací na jaře a na podzim čeká ještě několik novinek ve světe Windows.

Jak zkrotit Windows Update? Poradíme:

Diskuze (29) Další článek: Nejasnosti kolem 5G aukce. Proč se zase váhá a kdo zdržuje

Témata článku: Microsoft, Windows, Windows 10, Internet, Windows Insider, Microsoft Store, Windows Update, Funkce, Verze, Windows Latest, Fast Ring, Nová funkce, Systém, Office, Verze systému, Slow Ring


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 49

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 119

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu