Microsoft | Sociální sítě | Grafický editor

Microsoft chystá svou Canvu. Designer bude jednoduchý editor grafiky pro sociální sítě

Na prezentace má jednak klasický PowerPoint, jednak úplně jiný a stále relativně mladý Sway. Ke kreativním stálicím ve stáji Microsoft patří Malování, na stříhání videa si Redmondští nedávno koupili Clipchamp. Ve své snaze nabídnout široké portfolio nástrojů pro různé scénáře nepolevují.

Vinou vlastní nepozornosti nám prozradili, že další přírůstek do rodiny se bude nazývat Designer, pokud ho tedy před oficiálním odhalením nepřejmenují. Z dostupných informací bude něco jako Canva. Poslouží tedy zejména pro přípravu grafických materiálů, typicky pro sociální sítě. Může jít o plakáty, pozvánky apod. Klíčové bude využití šablon a prefabrikátů.

Bude to tedy editor pro širokou veřejnost, která si neporadí s nástroji jako Photoshop, Ilustrator, ale také InDesign apod. Ve své koncepční jednoduchosti nebude Designer vzdálený ani zmíněnému Clipchampu, který funguje obdobně, jen pro rozpohybované obrázky. I on vám nabídne výstupy v rozměrech určených pro konkrétní sociální sítě.

Informace máme, protože připravovaná webová aplikace byla na chvíli dostupná na adrese designer.microsoft.com. Upozornil na to Windows Latest, který s ní aspoň krátce pracoval. Není jasné, kdy se dočkáme formálního oznámení. Aplikace vypadá hotově, takže veřejné testování by už nemuselo být daleko.

Zdroje: Windows Latest

Diskuze (2) Další článek: Lidé již téměř dosáhli úrovně inteligence potřebné k tomu, aby se stali multiplanetární rasou

Témata článku: Software, Windows, Microsoft, Sociální sítě, Instagram, Fotografování, Grafický editor, Adobe Photoshop, PowerPoint, Typografie, Editor, Windows Latest, Grafika, Canva, Pro, Photoshop, Designer, Redmondský, Stáj, Software na Heureka.cz